Na co zwracać uwagę, wybierając elektryka?

Na co zwracać uwagę, wybierając elektryka?

Prace związane z instalacją elektryczną – zwłaszcza jej montaż, wymiana oraz naprawa – to czynności, które wymagają zarówno odpowiednich umiejętności, jak i uprawnień. Od tego, jak zostaną one wykonane, będzie zależało bezpieczeństwo obiektu oraz sprzętów elektrycznych w nim się znajdujących, a nawet zdrowie i życie użytkowników lokalu...

Prace związane z instalacją elektryczną – zwłaszcza jej montaż, wymiana oraz naprawa – to czynności, które wymagają zarówno odpowiednich umiejętności, jak i uprawnień. Od tego, jak zostaną one wykonane, będzie zależało bezpieczeństwo obiektu oraz sprzętów elektrycznych w nim się znajdujących, a nawet zdrowie i życie użytkowników lokalu. Dobrze wykonana instalacja elektryczna będzie działać dobrze i niezawodnie nie tylko tuż po ingerencji elektryka, ale także długi czas po niej, nawet jeśli zostanie do niej podłączonych wiele nowych sprzętów korzystających z prądu. Wszystko to sprawia, że wybór elektryka po prostu nie może opierać się na kwestiach finansowych – nie korzystajmy więc z usług wykonywanych za pół darmo, które najczęściej świadczone są przez pseudo "Złote Rączki" oraz przez tak zwanych "Mężów na Godziny", którzy teoretycznie znają się na wszystkim, w praktyce często na niczym, a już na pewno nie są oni wiarygodnymi osobami, jeśli chodzi o tak odpowiedzialne prace, jak te wykonywane na instalacjach elektrycznych.

Na co więc należy zwracać uwagę, wybierając elektryka? Problemu nie ułatwia to, że po wpisaniu hasła w Internecie „elektryk Wrocław” czy „elektryk Warszawa” pojawiają się dziesiątki, jeśli nie setki, stron z potencjalnymi firmami oraz fachowcami oferującymi swoje usługi prywatnie – tych ostatnich należy się wystrzegać, bo to właśnie wśród nich królują nieudolne "Złote Rączki". Wybierzmy osobę, która wystawi nam rachunek za wykonane prace oraz gwarancję. To bardzo ważne. Z tą myślał powstał właśnie nasz portal, z prostej przyczyny, by Wam pomóc. Odwiedzając naszą stronę macie pewność że znalezione tam osoby to fachowcy w każdym calu. My ich weryfikujemy! Ma to pomóc oferować Was usługi tylko najwyższej jakości!

Na co warto zwrócić uwagę w przypadku wyboru elektryka?

  • rok rozpoczęcia działalności (a tym samym posiadane doświadczenie),
  • wykonane do tej pory inwestycje,
  • czy pracownicy posiadają odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia,
  • dokładny zakres prac, w których pracownicy danej firmy się specjalizują,
  • ogólny charakter strony – czy wzbudza zaufanie, w jaki sposób prezentuje firmę i pracowników, czy jest bogata w pożyteczne informacje, a nawet w porady z dziedziny elektryki.

 

Informacje na temat rzetelności możemy postarać się uzyskać również telefonicznie. Podczas rozmowy nie bójmy się zadawać pytań, dzięki czemu będziemy w stanie wyczuć, jakie są faktyczne umiejętności oraz możliwości danego elektryka. Nie powinien on mieć problemów z opisem swojego doświadczenia i ze wskazaniem wykonanych w ostatnim czasie inwestycji. Powinien on też potrafić sprawnie opisać rodzaj prac, które należy wykonać w naszym przypadku, łącznie ze wstępną diagnozą problemu, jeśli kontaktujemy się w sprawie naprawy.

Ale to jeszcze nie koniec. Gdy już elektryk zapuka do naszych drzwi, nie bójmy się poprosić go o okazanie uprawnień (SEP – wydawanych przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich). To są właśnie te dokumenty niezbędne do wykonywania prac przy instalacjach elektrycznych. Możemy też poprosić o okazanie referencji – w końcu chodzi o nasze bezpieczeństwo, a nawet życie! A jeśli usługa zostanie wykonana rzetelnie, sami możemy takie wystawić, by ułatwić podjęcie decyzji kolejnym potencjalnym klientom danego elektryka.

Część informacji zawarta w powyższym tekście ma charakter czysto informacyjny i musicie go odbierać również pod kątem pewnej przestrogi. My nie mamy wątpliwości że nasi elektrycy posiadają wszystkie niezbędne zaświadczenia i uprawnienia pozwalające im nienagannie wykonywać swój zawód. Są również doświadczeni w swoim fachu wszak takich specjalistów poszukujemy i tylko takim oferujemy współpracę

Pozdrawiamy. Zespół Fachmistrza