Dlaczego warto naprawiać sprzęt AGD?

Dlaczego warto naprawiać sprzęt AGD?

Żyjemy w czasach, w których z jednej strony sprzęt AGD można kupić za stosunkowo niewielkie pieniądze, z drugiej natomiast jego jakość pozostawia wiele do życzenia.

Żyjemy w czasach, w których z jednej strony sprzęt AGD można kupić za stosunkowo niewielkie pieniądze, z drugiej natomiast jego jakość pozostawia wiele do życzenia. Nierzadko wraz z końcem gwarancji, kończy się bezawaryjność. W takim wypadku mamy dwie możliwości:

  • kupno nowego sprzętu,
  • naprawę.
Choć może wydać się to dziwne, ponad 2/3 konsumentów w takich sytuacjach wybiera opcję pierwszą. Fakt, że sprzęt AGD jest powszechnie dostępny, promocje pozwalają kupić go nawet za pół ceny, a ponadto można korzystać z rat bez oprocentowania – jednak, czy naprawdę warto zapłacić 800 zł za nową kuchenkę elektryczną, zamiast oddać swoją 5-letnią do naprawy, która wyniesie nas 80 zł (oczywiście, cena jest przykładowa – zależy od rodzaju usterki oraz od cennika danego fachowca)? Jeśli mamy sprawdzony przez siebie sprzęt, który lubimy i który jest jeszcze w na tyle dobrym stanie, że warto powalczyć o naprawę usterki – zróbmy to. Bardzo często w sklepach nie znajdziemy już tego modelu, który służył nam przez kilka lat, a jeśli wybierzemy jakiś inny, nie będziemy mieć pewności, że ten faktycznie spełni nasze oczekiwania. Do tego dodajmy konieczność utylizacji uszkodzonego urządzenia, którego nie możemy przecież, ot tak, wyrzucić do kosza, gdyż będzie to grozić nie tylko szkodą dla środowiska naturalnego, ale i bardzo wysoką grzywną.

Dlaczego rezygnujemy z możliwości naprawy sprzętu AGD? Powodem może być nie tylko wygoda oraz łatwy dostęp do tego rodzaju produktów w sklepach. Wymienić można również:

  • strach przed zbyt wysokim kosztem naprawy,
  • problemy ze znalezieniem osoby/firmy, która mogłaby się tym zająć,
  • obawa przed nieprofesjonalnym fachowcem.

A prawda jest taka, że wszystkie te obiekcje można dość łatwo rozwiać.

Nie każdy sprzęt AGD opłaca się reperować. Niekiedy bywa tak, że koszt naprawy jest niemal taki sam – a nawet wyższy – niż zakup nowego rozwiązania bądź wartość danego urządzenia (oczywiście w wariancie działającym). Nic więc dziwnego, że gdy zepsuje nam się robot kuchenny, wolimy kupić nowy niż zaryzykować zapłatę za naprawę o wysokości 300 zł. Ale przecież można oszacować koszt naprawy jeszcze przed jej rozpoczęciem. Profesjonalny fachowiec wysłucha w czym tkwi problem, co pozwoli mu ustalić prawdopodobną przyczynę awarii, a to natomiast przybliżony koszt naprawy. Oczywiście trzeba liczyć się z tym, że w praktyce awaria okaże się mieć inną przyczynę. Dlatego też warto nawiązać współpracę z osobą/firmą, która dokonuje darmowej (lub za symboliczną kwotę) analizy problemu i wyceny, po czym klient ma prawo zdecydować, czy nadal jest zainteresowany naprawą. Na naszym portalu wszystkie wyceny są oczywiście darmowe więc ten problem odpada w przypadku skorzystania z usług Fachmistrza.

A co z pozostałymi obiekcjami? Osób i firm zajmujących się naprawą sprzętu AGD jest mnóstwo. Wystarczy przejrzeć ogłoszenia w lokalnej prasie oraz w Internecie. Tam też można znaleźć opinie klientów, które pomogą w doborze rzetelnego specjalisty. Dobrym sposobem na weryfikacje kompetencji jest drobiazgowa rozmowa przez telefon. Słuchajmy uważnie reakcji rozmówcy, nie dajmy się zbyć tekstami w stylu „dogadamy się”, „zobaczy się na miejscu” - specjalista zawsze ma jakiś pomysł/rozwiązanie, gdy usłyszy, w czym tkwi problem. Opisane powyżej obiekcje nie mają miejsca w przypadku naszego portalu. Jest to właśnie jeden z głównych czynników jego powstania. Wszelkie obawy macie "z głowy" ponieważ to my zajmujemy się weryfikacją fachowców. Macie zatem 100% pewnosć że otrzymacie najwyższej jakości usługę.

Jeśli więc zepsuła ci się lodówka, kuchenka czy mikser, choćby z ciekawości zapoznaj się z ofertą fachowców na portalu www.fachmistrz.pl. Może to okazać się korzystnym posunięciem.