Wiosenne porządki – #3 Drobne remonty

Wiosenne porządki – #3 Drobne remonty

W każdym domu są obecne. Niedoróbki, uszkodzenia, pęknięcia, zadrapania... Ale przecież da się z nimi żyć, prawda? Jedynie męczą, nie można na nie patrzeć, tłumaczymy się znajomym z ich obecności i odkładamy ich naprawę na nieokreśloną przyszłość. A może w końcu tej wiosny jednak warto zabrać się za te drobne remonty i wykończenie mieszkania?

Przeprowadź w końcu malowanie ścian pomazanych przez dzieci jak miały trzy lata. A te popękane płytki włazience? Zamów usługę kładzenia glazury i przy okazji zamów odświeżenie fug. Od lat masz nie powieszony karnisz, który stoi w kącie i się kurzy? Zamów złotą rączkę i poproś go jeszcze o powieszenie obrazków i zdjęć, które czekaja na ten doniosły moment. Od zawsze odkładałeś położenie gresu na tarasie, czy balkonie? Kolejna zima pewnie znów zostawiła po sobie ślad niszczac podloże. Nie bedzie lepszego momentu na położenie mrozoodpornych plytek! A ten cieknący kran? Może przyszła też pora na jego naprawę? Sprawny hydraulik pozbędzie się problemu w kilkanaście minut!
Z pewnością każdy z nas ma jakiegoś „trupa w szafie“. Najwyższy czas się go pozbyć!
Większość z tych prac to niedrogie usługi, które zajmą najczęściej kilka godzin. Bardziej poważne remonty moga trwać pewnie około dwóch dni. Najczęściej przeszkodą jest znalezienie i umówienie zaufanego, sprawdzonego fachowca. A to, przecież, jak wiemy, nie jest już problemem! ;)