Piękne i nowoczesne... płyty kuchenne!

Piękne i nowoczesne... płyty kuchenne!

Wszystko zaczęło się od ognia - ogniska właściwie, które służyło między innymi do przygotowywania potraw. Dzisiejsze paleniska, choć funkcję spełniają podobną, zbudowane i wyglądają zupełnie inaczej. Jak wyglądają te najnowocześniejsze? Te, które za kilka lat będą powszechnie stosowane w naszych domach?
Są piękne, praktyczne i ekologiczne!

Przedstawiamy IZone CookSurface zaprojektowaną przez Fisher and Paykel,
Zachwycająca powierzchnia płyty Izone ze lśniącym, czarnym szkłem jest nie tylko elegancka ale również wyposażona w tzw. technologię Aeroburner, która umożliwia idealne zdalne kontrolowanie strumienia ognia dokładnie takiego, jaki jest wymagany do przygotowania posiłku.

Innowacyjna oraz ergonomiczna pod względem zajmowanej powierzchni jest Vesta Cooktop zaprojektowana przez niemieckiego projektanta Matthiasa Pinkerta dla koncernu Electrolux.
Futurystyczna wręcz bryła, pozwala na jej składanie i chowanie równolegle do ściany, gdy jej nie używamy.
Kuchnia wyposażona jest również w specjalny skaner, który umożliwia odczyt chipu RFID, z którego z kolei możemy uzyskać informacje o temperaturze, przepisie i czasie gotowanych potraw.

Sprytna, oszczędzjąca energię i miejsce płyta kuchenna COOKA z pewnością Was zachwyci. Zaprojektowana została przez włoskiego twórcę Maurizio Maiorana.
Płyta dedykowana jest dla młodych i zapracowanych mieszkańców miast, których napięty grafik nie pozostawia wiele czasu na gotowanie. Ogrzewanie i chłodzenie płyty odbywa się przy minimalnym spożyciu energii. Ponadto można ją złożyć łatwo jak ściereczkę i przechowywać, gdy jej nie potrzebujemy.

Ciekawe praktyczne rozwiązania prezentuje również kuchnia Roll up induction cooktop zaprojektowana przez Gorana Bjelajaca. Oddzielony jest w niej zwój powierzchni indukcyjnej od obwodów elektonicznych, co pozwoliło na znaczne zredukowanie jej grubości. Właśnie tak, zwój – co znaczy, że część płyty, której nie uzywamy może być zrolowana i zaoszczedzić nam miejsce na blacie kuchennym.

Kolejna miss elegancji i stylu, to tym razem Aurora od Electroluxa. Biały, minimalistyczny design z łagodnym wykończeniem brzegów. Miejsce na powierzni płyty pozwala na przechowywanie tam rękawiczek kuchennych i innych niezbędnych przyborów.

I kolejne cudo - tym razem nowoczesna płyta indukcyjna Whirlpool. Nowoczesna płyta zaprezentowana przez Whirlpool to kuchnia przyszłości, przypomina raczej ogromny tablet, niż znane dotąd rozwiązania. Stanowi ona przestrzeń indukcyjną do gotowania, gdzie garnki mogą być ustawiane w niezliczonej ilości układów. Blat pozostawia też miejsce na wyświetlanie przepisów znalezionych w internecie, zamieszczonych na tablicy Pinteresta, śledzenie bieżącej pogody, czy ukłądanie playlisty Spotify.


“Płyta kuchenna dla środowiska” zaprojektowana przez Alejandro Sancheza posiada trzy palniki gazowe i jeden elektryczny, co pozwala na redukcję konsumpcji energii elektrycznej.
Wykończona czarnym stopem szkła i ceramiki, posiada elektroniczny wyświetlacz i stalowe ramiona. Umożliwia również kontrolowanie temperatury spalania gazu.

Słyszeliście o płycie kuchennej Google? Nie? Istnieje taka i, jak można się spodziewać, jest super innowacyjna.
Można ją bezprzewodowo połączyć z Twoik komputerem, bądź z Twoim Iphonem, gdzie za pomocą aplikacji Google Cooking masz dostęp do wyszukiwarki przepisów z artukułami i składnikami dostępnymi w Twojej kuchni. Możesz też wybrać profile gości, którzy planują Ciebie odwiedzić, aby dostosować jadospis do ich preferencji dietetycznych.

Coraz częściej gotowanie jest zajęciem towarzyskim. W odpowiedzi na ten trend Miele zaproponowało płytę kuchenną, która wyposażona jest w kilka blatów. Umożliwia to zgromadzenie wokół płyty do 12 osób, co czyni czynność gotowania bardziej interaktywną.

Po takich rarytasach trudno wrócić do naszych zwykłych kwadratowych płyt. Pocieszające jest jednak to, że jak tylko te się popsują, to jest pewny ratunek: Fachmistrz!