Wiosna! Zróbmy zmiany! Zmiany w domu!

Wiosna! Zróbmy zmiany! Zmiany w domu!

 Każdego z nas czasem nachodzi chęć na zmiany. Zmiany w domu, zmiany w pracy, zmiany w szafie. Większe lub mniejsze. I szukamy tylko argumentu, żeby te zmiany wdrożyć. I w końcu ten moment nastał: Wiosna! Zróbmy zmiany! Zmiany w domu!

Sercem każdego domu jest pokój dzienny – to w tym pomieszczeniu zbierają się wszyscy członkowie rodziny: na wspólny film, partię gry w planszówki, dobrą rozmowę. Dlatego zmiany, czy to w wyglądzie, czy usprawnienia są szczególnie istotne w tym pokoju. Proponujemy pomysły, dzięki którym niewielkim kosztem możecie odświeżyć oblicza swoich domów i mieszkań.


Kolorowa ściana
Jeżeli nie widzicie potrzeby malowania ścian, ale znudził Wam się już ich odcień, to warto pokusić się o pomalowanie lub położenie tapety na jednej z nich. Wprowadzenie koloru lub ulubionego motywu wniesie pozytywną energię i świeżość do pomieszczenia.

Pozbądź się kabli
Nasze centrum domowe centrum rozrywki często oznaczone jest zwojami kabli. Jaki jest sens jest mieć płaski telewizor, skoro dookoła plączą się pod nogami? Zrób tam trochę przestrzeni przez uporządkowanie, koniecznego tam skądinąd, okablowania. Nie trzeba do tego kuć ścian – możemy skorzystać rożnego rodzaju dostępnych zaślepek, listw kryjących, linek ściągających lub ukryć je za listwami przyprogowymi lub poprowadzić wzdłuż tylnej ściany regału.

Drobne akcenty
Drobne akcenty w salonie mogą zbudować jego całą atmosferę, a także „wydzielać” w przestrzeni obszary określonej aktywności. Piękny duży żyrandol/ lub lampa nad stolikiem kawowym pięknie podkreśli nawet niewielką przestrzeń do odpoczynku. Odświeżenie kominka bądź zbudowanie konstrukcji kominka i oświetlanie jej świecami (gdy nie możemy sobie pozwolić na prawdziwy) spowoduje, że miejsce wokół będzie elektryzująco zachęcające do spędzania tam czasu.

Ramki, obrazy, zdjecia
Nic chyba nie pasuje do przestrzeni salonu tak, jak zdjęcia rodzinne i sztuka. To miejsce przeznaczone do wyrażenia charakteru właścicieli, dlatego osobiste pamiątki są jak najbardziej na miejscu. Ścienna galeria świetnie wyeksponuje małe i duże obrazy, wydruki i zdjęcia – nie bójmy się mieszać formatów, kształtów i faktur. Jeżeli jednak wolicie klasyczny look sprawdzi się zarówno duży obraz, oświetlony lampką tuż nad sofą, bądź galeria zdjęć w równych, uporządkowanych bliźniaczych ramkach.

Wpuszczenie świeżości i nowości do salonu nie wymaga wielkich nakładów. Niewielkie naprawy, odnowy oraz udoskonalenia wzmogą naszą energię i witalność.
Być może w niektórych pracach będziesz potrzebował pomocy złotej rączki, bądź elektryka – wtedy nie wahaj się dzwonić do Fachmistrza. Bez uszczerbku dla kieszeni sprawdzeni fachowcy pomogą rozwiązać każdy Twój problem.