Piekarnik - niezbędny sprzęt w każdej kuchni.

Piekarnik - niezbędny sprzęt w każdej kuchni.

Piekarnik szwankuje? Wymaga naprawy? A może chcesz upec pierniczki w Nowym Roku?

Piekarnik jest niezbędnym sprzętem w każdej kuchni. Zwłaszcza teraz przed świętami, nie wyobrażamy sobie przygotowań bez niego. Niestety, jak każdy sprzęt AGD, wymaga czasem naprawy lub wymiany na nowy. Może warto zafundować sobie prezent pod choinkę w postaci innowacyjnego piekarnika? Ostatnio pojawiło się na rynku parę nowinek technologicznych. Oto niektóre z nich.

Firma Electrolux oferuje serię piekarników parowych. Posiadają one trzy tryby pieczenia: zwykły, parowy oraz łączony. Dzięki połączeniu tradycyjnego wypieku z parowym, potrawy stają się bardziej kruche i soczyste, mięso łatwiej odchodzi od kości a pieczywo lepiej wyrasta. Natomiast tryb tylko parowy umożliwia nam ugotowanie potraw na parze, bez tłuszczu, z zachowaniem wszystkich witamin i wartości odżywczych.
Z kolei firma Samsung oferuje opcję DualCook. Polega ona na jednoczesnym przygotowaniu dwóch różnych potraw, w dwóch różnych temperaturach i dwóch ustawieniach czasu. Zaletą tego jest, że zapachy nie mieszają się ze sobą oraz zaoszczędzimy sporo czasu, zwłaszcza teraz przed Wigilią. Pieczenie stanie się dwa razy szybsze i przyjemniejsze.

Bosch również nie pozostaje w tyle za swoją konkurencją. Nowe modele posiadają pierścień sterujący, bardzo nowatorski i intuicyjny. Po kliknięciu na wybraną potrawę, urządzenie samo dobierze najlepszy tryb pieczenia. Jest to świetny pomocnik dla początkujących gospodyń i gospodarzy domu. Dodatkowo piekarniki te posiadają funkcję pyrolizy, czyli system samooczyszczenia. Polega on na rozgrzaniu piekarnika do temperatury ok. 500 st., dzięki czemu zanieczyszczenia zamieniają się w popiół, który wystarczy zetrzeć mokrą szmatką.

Kolejna znana marka Gorenje tworzy istne cuda ułatwiające pieczenie. Opcja MultiFlow 360 st. sprawia, że powietrze jest równomiernie rozprowadzane  po całym  specjalnie zaprojektowanym wnętrzu, dzięki czemu potrawy są z każdej strony idealnie upieczone. Posiada również funkcję suszenia owoców, grzybów, ziół, a nawet mięsa. Ciekawostką jest też możliwość zrobienia jogurtu. Automatyczne ustawienie czasu i temperatury zapewni optymalne warunki dla powstania tego smacznego i zdrowego napoju w trzy godziny.

Amica także posiada wiele ciekawych funkcji. Jedną z nich są chowane i podświetlane pokrętła. Dużą zaletą jest szybkie nagrzewanie (150 st. w 4 min.) oraz zimny front. Nie musimy się już martwić, że nasze dziecko poparzy się przy dotknięciu rozgrzanego sprzętu. 10 funkcji piekarnika oraz możliwość opóźnionego włączenia i ustawienie końca pieczenia też jest miłym usprawnieniem. Prowadnice teleskopowe ułatwiają użytkowanie i gwarantują bezpieczeństwo, zwłaszcza przy ciężkich blachach. Drobną niespodzianką jest specjalna powłoka Touch Free, dzięki której nie widać śladów palców.

 

naprawa piekarników

 

A na koniec ciekawostka Dacor Discovery Wall Oven – posiada wbudowany tablet z systemem Google i procesorem jednordzeniowym, pamięć RAM, dysk oraz moduł Wi-Fi. Prawdziwy mały komputer – ustawiamy wagę, rodzaj mięsa, stopień wypieczenia a piekarnik robi już za nas resztę. Jeśli goście się spóźniają, podtrzyma ciepło potrawy, a o tym że jest już gotowa informuje nas telefon.

 

Podobne wpisy: