Ile może kosztować naprawa lodówki?

Ile może kosztować naprawa lodówki?

 Lodówka to jedno z tych urządzeń w naszym domu, które pracuje bez przerwy. Wiele osób nie wyobraża już sobie przechowania żywności bez chłodziarki w kuchni, zwłaszcza latem. Kiedy więc ulegnie ona awarii, należy jak najszybciej zadzwonić po fachowca, który zweryfikuje źródło problemu i skutecznie usunie usterkę. Koszt takiej naprawy bywa różny, zależnie od zakresu prac.

 

Dlaczego lodówka nie działa?

Sprzęty AGD znacznie ułatwiają dbanie o dom i wykonywanie takich obowiązków, jak sprzątanie czy gotowanie. Niestety, jak każde urządzenie, mogą one ulegać awariom. Przyczyny bywają różne – powodem usterki może być niewłaściwe użytkowanie, albo błędy podczas podłączania zmywarki lub pralki. W przypadku lodówki zdarza się, że mała wydajność pracy spowodowana jest ustawieniem urządzenia zbyt blisko ściany albo źródła ciepła, np. kaloryfera. Bywa też, że zapominamy o regularnym udrażnianiu odpływu znajdującego się wewnątrz chłodziarki, albo wstawiamy do niej jeszcze ciepłe potrawy. Jeśli jednak wyeliminowanie tych błędów nie poprawia sytuacji, konieczne jest wezwanie fachowca. Specjalista, dla którego naprawa AGD jest codziennością, nie powinien mieć większych problemów z diagnozą. Co psuje się w lodówkach i jakie naprawy są najbardziej kosztowne?

 

 naprawa lodówki

 

 

Ile to kosztuje?

Koszt usunięcia usterki w lodówce w dużej mierze zależy od tego, który z jej elementów uległ uszkodzeniu. Drobne usługi, jak przełożenie drzwi czy usunięcie niewielkich awarii, wiąże się z koniecznością zapłaty do ok. 150 zł. Jeśli jednak lodówka nie działa, ponieważ uszkodzeniu uległa np, sprężarka, trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu nawet 500zł i nie ma w tym nic dziwnego – wymiana tej części jest trudna, stąd wyższy koszt naprawy. Zepsuty elektroniczny moduł sterowania to usterka, której usunięcie jest skomplikowanym zadaniem, specjaliście trzeba będzie więc zapłacić ok. 300zł. Trudno jednoznacznie określić ile kosztuje naprawa lodówek. Wydatki związane z usunięciem usterki zależą w dużej mierze od tego, jaki element chłodziarki uległ uszkodzeniu. Warto tutaj wspomnieć, że nie działające urządzenie tego typu to poważny problem, zwłaszcza jeśli mamy w nim dużo zapasów, a na zewnątrz panuje upał. W takiej sytuacji trzeba działać szybko, a usługi fachowców w trybie pilnym wiążą się z dodatkowymi kosztami, co podnosi końcową cenę naprawy.

 

 

Kiedy zepsuje się lodówka

Jeśli lodówka nie działa prawidłowo, przede wszystkim trzeba sprawdzić czy nie możemy sami uporać się z problemem. Czasem wystarczy odsunięcie urządzenia od ściany albo bardziej przemyślane ustawienie produktów wewnątrz chłodziarki, aby wszystko wróciło do normy. Oczywiście nie z każdą usterką poradzimy sobie samodzielnieuzupełnienie czynnika chłodzącego czy wymiana sprężarki to zadanie tylko dla profesjonalnego serwisu. Jeśli więc pomimo prawidłowego użytkowania chłodziarki nie działa ona efektywnie, należy zadzwonić po fachowca, który nie tylko zweryfikuje przyczynę problemów, ale też będzie w stanie określić koszt części zamiennych oraz ich wymiany.

 

Podobne wpisy: