Meble kuchenne na wymiar, dobrym sposobem na niewielką przestrzeń

Meble kuchenne na wymiar, dobrym sposobem na niewielką przestrzeń

 Urządzanie własnych czterech ścian jest marzeniem wielu małżeństw. Jednak mieszkania o małych metrażach mogą się okazać dość wymagające dla nowych właścicieli. Jest to szczególnie widoczne w przypadku kuchni, które mogą być wąskie i tym samym trudne w aranżacji. Lekarstwem na takie sytuacje są meble kuchenne przygotowane na zamówienie.

Standardowe meble mogą znacząco ograniczyć przestrzeń

Asortyment mebli kuchennych jest obecnie ogromny. Sprawia to, że w łatwy sposób można wybrać najlepszy komplet do swojej kuchni. Jednak meble produkowane w określonych standardach nie zawsze będą idealnie pasować do naszej wnęki w mieszkaniu. Istnieje ryzyko, że będą np. zbyt wąskie, co spowoduje, że między ścianą a szafkami będą widniały nieestetyczne luki, których dodatkowo nie będzie można w żaden sposób uzupełnić z uwagi na ograniczoną ilość miejsca. Ponadto blaty i szafki standardowych kompletów mogą być zbyt wąskie przy ustawieniu ich pod jedną ścianą, co również będzie psuć końcowy efekt wizualny i nie zapewni dużej ilości miejsca wewnątrz mebli. Natomiast ustawienie dwóch rzędów wymaga uzyskania odległości między nimi wynoszącej co najmniej 120 cm umożliwiającej swobodne poruszanie się po pomieszczeniu i bezproblemowe otwieranie szafek. W bardzo wąskiej kuchni taka przestrzeń może być nieosiągalna przy powyższym ustawieniu.

 

Maksymalne wykorzystanie przestrzeni kuchennej

Meble kuchenne na wymiar będą idealnie dopasowane do naszej kuchni. W wąskim pomieszczeniu można zdecydować się na ustawienie kompletu w jednym rzędzie i w kształcie litery L, dzięki czemu przestrzeń pod dwoma ścianami będzie idealnie wypełniona. Aby meble były bardziej funkcjonalne i gwarantowały więcej miejsca wewnątrz jak i na samym blacie, warto jest również pomyśleć o powiększeniu głębokości szafek i blatu roboczego.

Dodatkową zaletą mebli kuchennych produkowanych na wymiar jest stworzenie zabudowy dla wszystkich sprzętów AGD. Lodówka, zmywarka czy okap nie zawsze pasują do ogólnego wystroju kuchni. Dzięki takiemu rozwiązaniu można utrzymać pomieszczenie w spójności i bardzo wysokiej estetyce.

 

Wysoka jakość mebli wykonanych na wymiar

Każda kuchnia do zabudowy, która produkowana jest na indywidualne zamówienie charakteryzuje się użyciem wysokiej jakości komponentów oraz dużą starannością wykonania, a co za tym idzie – większą trwałością w stosunku do mebli produkowanych masowo. Do wymarzonego kompletu można wybrać bardzo popularne systemy cichego domykania oraz hamulce, dzięki czemu niwelowane jest ryzyko przytrzaśnięcia palców i trzaskania frontów. Poza tym fronty mebli mogą być wykonane w wybranym przez nas stylu, a nawet polakierowane czy przyozdobione dekorem.

Nawet bardzo mała przestrzeń może zostać efektywnie zagospodarowana. Dzięki zastosowaniu mebli kuchennych na wymiar całe pomieszczenie będzie nie tylko bardzo funkcjonalne, ale również idealnie dopasowane do indywidualnych potrzeb, ponieważ zamówienie takiego zestawu pozwoli nam wybrać nie tylko kolor, ale również styl mebli.