Czym i w jaki sposób przedzielić pokój ?

Czym i w jaki sposób przedzielić pokój ?

Duże otwarte przestrzenie są domeną nowych domów i mieszkań. Niekiedy zdarzają się sytuacje, w których koniecznością jest posiadanie dodatkowego pomieszczenia takiego jak np. biuro, jednak, gdy wszystkie pokoje mają już swoje przeznaczenie, zadanie to staje się trudne do osiągnięcia. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest podzielenie któregoś z pomieszczeń. Jak to zrobić?

Ścianka działowa jest ostatecznością 

 Myśląc o podzieleniu pokoju najczęściej przychodzi nam do głowy zrobienie ścianki działowej, która dokładnie odizoluje dwa nowo powstałe pomieszczenia. Takie rozwiązanie jest najlepsze pod warunkiem, że jesteśmy pewni, iż nasz nowy podział ma zagościć w domu już na stałe. Będzie on gwarancją prywatności oraz dobrej izolacji akustycznej, która zapewni większą ciszę podczas wykonywania obowiązków. Jeśli jednak nie chcemy znacząco ingerować w architekturę samego budynku, to lepszą opcją będzie przenośna ścianka działowa, która podniesie funkcjonalność dużego pokoju oraz da możliwość częstszej zmiany wystroju.
  

Regał na książki – niebanalny sposób na podzielenie pokoju

Ustawienie małej biblioteczki na środku pokoju jest idealnym rozwiązaniem w przypadku, gdy chcemy dodać nieco charakteru i uroku naszym czterem ścianom. Regał może z powodzeniem oddzielać m. in. salon od części jadalnej. Może on być uzupełniony nie tylko książkami, ale również kwiatami oraz innymi dekoracjami. Różnorodna kolorystyka znacząco ożywi wnętrze pomieszczenia, w którym będzie stać biblioteczka.

 

Zastosowanie klasycznego lub nowoczesnego parawanu

Parawan jest jednym z najlepiej nam znanych rozwiązań służących do wydzielania przestrzeni w pokoju. Klasyczne modele ażurowe są przeznaczone głównie do sypialni tworząc tym samym przestrzeń do przebierania się. Mogą być one również umieszczone w salonie jako niebanalna dekoracja. Nowoczesne parawany wyglądają jak małe ścianki działowe. Takie modele idealnie sprawdzają się we wnętrzach modernistycznych. Zapewniają niezłą izolację akustyczną i ładnie zdobią pokój.

 

Panele stojące

Mniejszymi elementami, dzięki którym możemy podzielić pokój są panele stojące. Wyglądają one bardzo efektownie, a ich szerokość wybieramy w zależności od zapotrzebowania. Jest to doskonała opcja, jeśli chcemy w pokoju wydzielić miejsce pracy. Ich design idealnie będzie komponował się w nowoczesnych pomieszczeniach o dość dużych przeszkleniach, które dodatkowo będą doświetlać przestrzeń.

 

Drzwi przesuwne

Zastosowanie w pomieszczeniu systemów przesuwnych jest z pewnością jednym z najciekawszych rozwiązań. Mogę one mieć postać mniejszych drzwi, które idealnie można dopasować do wnęki znajdującej się np. między salonem a jadalnią lub zajmować całą powierzchnię od podłogi aż po sufit. Należy jednak pamiętać, żeby taki system montować w dużych pokojach, w innym przypadku będzie on robił dość przytłaczające wrażenie.

Pokoje można podzielić na wiele sposobów. Duża dostępność produktów różnego rodzaju bardzo ułatwia to zadanie i jednocześnie daje możliwość zastosowania rozwiązania, które będzie najlepsze do aktualnych potrzeb.