Jak poprawnie zamontować kabinę prysznicową ?

Jak poprawnie zamontować kabinę prysznicową ?

 W końcu udało Ci się odnowić albo wykończyć łazienkę? Starasz się o to, aby była ona dopracowana w każdym możliwym szczególe? W takim razie z pewnością stajesz przed wieloma wyzwaniami. Jednym z nich jest wybór odpowiedniej kabiny prysznicowej. Dowiedz się, w jaki sposób należy poprawnie ją zamontować, aby łazienka była urządzona funkcjonalnie i z pomysłem.

Krok 1 – montowanie brodzika pod kabinę prysznicową

Aby montaż kabiny prysznicowej przebiegł sprawnie oraz owocnie warto poprosić o pomoc drugą osobę. Wtedy zdecydowanie szybciej uporamy się z czynnością. Pierwszym zadaniem, które należy wykonać, jest odpowiednie zamontowanie brodzika pod samą kabinę. Upewnij się, że do baterii jest już doprowadzona ciepła oraz zimna woda, a do samego brodzika zrobione zostało podejście kanalizacyjne. Ustaw brodzik w miejscu, które do tego zaplanowałeś. Wypoziomuj je, a gdy ostatecznie je ustawisz, uszczelnij przy ścianie, używając silikonu.

 

Krok 2 – odpowiednie zamontowanie ramy kabiny

Następnie do obu szyb – górnej i dolnej – wsuń łączniki i zamocuj je wkrętami. Zrób to bardzo dokładnie oraz powoli, aby nie pomylić łącznika lewego wraz z prawym. Kolejnym krokiem jest włożenie w szczeliny łączników w dolnej szybie pionowych profili i zamocowanie ich wkrętami. Te z kolei łączymy z górną szyną.

 

Krok 3 – zamocowanie szyb w kabinie prysznicowej

Dalej przejdź do zamontowania szyb lub tafli z tworzywa. Aby uszczelnić styk szyby z dolną szyną, użyj do tego przezroczystego silikonu. Następnie włóż szyby i zablokuj poprzez dokręcanie zaczepu. Załóż pionową uszczelkę, która może być wcześniej nasmarowana płynem do mycia naczyń. Dzięki temu zdecydowanie prościej będzie ją wsunąć.

 

Krok 4 – montaż kabiny prysznicowej

Nadszedł czas na to, aby ustawić kabinę prysznicową na brodziku. Jednak zanim to zrobisz, dokładnie obejrzyj wszystko i upewnij się, że elementy dokładnie przylegają do ścian. Dla pewności użyj również poziomicę. Odrysuj linię, która styka pionowe profile kabiny wraz ze ścianą. Następnie wyjmij profile montażowe i przyłóż je wzdłuż narysowanych linii. Wtedy zaznacz miejsca na kołki i wywierć delikatnie otwory. W nie włóż kołki rozporowe, na powierzchnię profili nałóż silikon. Możesz przymocować profile, a na spód dolnej szyny ramy nałóż cienką warstwę silikonu. Wkręć wkręty, a następnie pionowe profile wykończ zaślepkami, zaś krawędzie szyb odpowiednimi uszczelkami.

 

Krok 5 – wyregulowanie drzwi do kabiny

Ostatnim krokiem, który pozostał Ci do wykonania, jest upewnienie się, że drzwi do kabiny prysznicowej są odpowiednio wyregulowane. Zrobisz to, regulując rolki śrubami – drzwi muszą do siebie przylegać i przesuwać bez żadnego oporu. Nałóż podkładki na śruby uchwytów do otwierania drzwi. Następnie umieść uchwyty w otworach drzwi i nałóż kolejne podkładki, dokręcając jednocześnie nakrętki. Uszczelnij miejsce styku dolnej szyny kabiny z brodzikiem, używając do tego silikonu sanitarnego. Gdy ten wyschnie, upewnij się, że całość jest szczelna.