Jak naprawić cieknący kran - krok po kroku

jak naprawić cieknący kranCieknący kran to znak, że bateria jest uszkodzona. Taką usterkę trzeba usunąć jak najszybciej – w przeciwnym razie należy spodziewać się wyższych rachunków za wodę. Jak naprawić cieknący kran? Przede wszystkim konieczne jest zweryfikowanie gdzie dokładnie tkwi problem. Jeśli woda cieknie po odkręceniu kurków, należy wymienić uszczelkę na głowicy; jeśli zaś po ich dokręceniu woda wypływa z wylewki i spod śruby mocującej korpus baterii, konieczna jest wymiana uszczelki również w tym miejscu. Przed przystąpieniem do wymiany uszczelek należy zakręcić dopływ wody.

Jak naprawić cieknący kran? Najpierw należy zdemontować wylewkę baterii odkręcając mocującą ją śrubę odpowiednim kluczem. Kolejny krok to wyjęcie starej uszczelki i założenie nowej. Na koniec wystarczy ponownie zamontować wylewkę pamiętając, że zbyt mocne dokręcenie nie pozwoli na jej poruszanie na boki.

Jeśli problem tkwi w uszkodzonej uszczelce przy głowicy, należy podważyć zaślepki na kurkach, pod którymi znajdują się śruby mocujące i odkręcić je. Po zdjęciu kurków trzeba sprawdzić, czy głowice są dobrze dokręcone – zdarza się, że przecieki powoduje nie uszczelka, ale właśnie zbyt słabo dokręcone głowice. Jeśli jednak dokręcone były prawidłowo, należy je wykręcić i wyjąć zyskując w ten sposób dostęp do uszczelek. Po ich wymianie na nowe wystarczy wkręcić głowice na swoje miejsca i zamontować kurki.
 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Szanowni Państwo,

z przyjemnością pragniemy poinformować, że od dnia 30.12.2021 Fachmistrz został częścią Mondial Assistance, lidera usług pomocowych w Polsce.

Naszym priorytetem na najbliższy czas jest skupienie się na rozwoju współpracy i oferty dla klientów instytucjonalnych.
W związku z tym podjęliśmy decyzję o zawieszeniu obsługi klientów indywidualnych.

Zainteresowanych ofertą B2B w zakresie kompleksowych usług technicznych i remontowych zapraszamy do kontaktu email serwis@fachmistrz.pl.

Dedykowany kontakt dla podmiotów rynku ubezpieczeniowego (przywracanie nieruchomości do stanu sprzed szkody, usługi assistance) email likwidacja@fachmistrz.pl.