Jak naprawić cieknący kran - krok po kroku

jak naprawić cieknący kranCieknący kran to znak, że bateria jest uszkodzona. Taką usterkę trzeba usunąć jak najszybciej – w przeciwnym razie należy spodziewać się wyższych rachunków za wodę. Jak naprawić cieknący kran? Przede wszystkim konieczne jest zweryfikowanie gdzie dokładnie tkwi problem. Jeśli woda cieknie po odkręceniu kurków, należy wymienić uszczelkę na głowicy; jeśli zaś po ich dokręceniu woda wypływa z wylewki i spod śruby mocującej korpus baterii, konieczna jest wymiana uszczelki również w tym miejscu. Przed przystąpieniem do wymiany uszczelek należy zakręcić dopływ wody.

Jak naprawić cieknący kran? Najpierw należy zdemontować wylewkę baterii odkręcając mocującą ją śrubę odpowiednim kluczem. Kolejny krok to wyjęcie starej uszczelki i założenie nowej. Na koniec wystarczy ponownie zamontować wylewkę pamiętając, że zbyt mocne dokręcenie nie pozwoli na jej poruszanie na boki.

Jeśli problem tkwi w uszkodzonej uszczelce przy głowicy, należy podważyć zaślepki na kurkach, pod którymi znajdują się śruby mocujące i odkręcić je. Po zdjęciu kurków trzeba sprawdzić, czy głowice są dobrze dokręcone – zdarza się, że przecieki powoduje nie uszczelka, ale właśnie zbyt słabo dokręcone głowice. Jeśli jednak dokręcone były prawidłowo, należy je wykręcić i wyjąć zyskując w ten sposób dostęp do uszczelek. Po ich wymianie na nowe wystarczy wkręcić głowice na swoje miejsca i zamontować kurki.
 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Korzystanie z serwisu wymaga akceptacji regulaminu.

Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności serwisu Fachmistrz.pl rozwiń

Chcę dostawać informacje handlowe od FCHM sp. z o.o.