Jak odetkać prysznic? Czyli zatkany odpływ brodzika

jak odetkać prysznicZatkane odpływy w domowej armaturze to bardzo często spotykane usterki, które znacząco utrudniają codzienne życie. W znakomitej większości przypadków można sobie poradzić z tymi problemami sprawdzonymi domowymi sposobami, które są bardzo skuteczne i łatwe do wykonania. W jaki sposób udrożnić odpływ brodzika prysznicowego?


Na samym początku koniecznym jest przygotowanie gumowych rękawic (zakładamy je przed rozpoczęciem pracy), drutu, sody oczyszczonej, szmatki oraz zagotowanej (tuż przed samym użyciem) wody. Zanim przystąpi się do jakichkolwiek innych działań, najpierw należy spróbować odetkać odpływ mechanicznie. Najczęstszą przyczyną jego niedrożności są zalegające w nim włosy. Do ich usunięcia potrzebny będzie cienki drut (może też być druciany wieszak), na końcu którego formujemy haczyk. Tak przygotowanym narzędziem obracamy wewnątrz odpływu w celu zlokalizowania i wyciągnięcia złogów. Po wykonaniu tej czynności do odpływu należy wsypać ok. pół szklanki sody oczyszczonej, następnie wlewamy do niego podobną ilość octu i szczelnie zatykamy ujście wody szmatką, aby produkty weszły ze sobą w reakcję. Po odczekaniu ok. 30 minut, wlewamy do odpływu wrzącą wodę, która wypłucze preparaty wraz z zalegającymi na ściankach rur resztkami kosmetyków.


Aby w przyszłości mieć jak najrzadziej do czynienia ze zatkanym odpływem brodzika, warto jest zakupić specjalne sitko, przez które włosy nie będą przedostawać się do dalszej części rur odprowadzających wodę.
 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Korzystanie z serwisu wymaga akceptacji regulaminu.

Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności serwisu Fachmistrz.pl rozwiń

Chcę dostawać informacje handlowe od FCHM sp. z o.o.