Jak odetkać toaletę? - kilka domowych sposobów

jak odetkać toaletęMuszla klozetowa zatyka się zazwyczaj, kiedy wrzucimy do niej zbyt dużo papieru toaletowego. Powstały zator najłatwiej jest usunąć korzystając z przepychacza sanitarnego. Istnieją jednak również inne skuteczne sposoby na pozbycie się problemu - jak przepchać toaletę domowymi metodami?

Jeśli zator powstał w wyniku wrzucenia do muszli za dużej ilości papieru toaletowego, do jego usunięcia wystarczy płyn do naczyń i ciepła woda. Najpierw do toalety trzeba wlać płyn i odczekać ok. 20 minut, a następnie wlać ciepłą wodę. Po odczekaniu kilkunastu minut można spuścić wodę.

Zatkany odpływ można udrożnić również wsypując do niego sodę oczyszczoną, a następnie wlewając ocet. Taka mieszanka pozwala usunąć zator i pozbyć się problemu w łatwy sposób.

A jak odetkać toaletę, kiedy zator spowodowany został np. wrzuceniem do muszli resztek jedzenia? W takiej sytuacji sprawdzi się przepychacz sanitarny - należy umieścić go w muszli, a następnie naciskać tworząc w ten sposób pompę ssąco-tłoczącą. To rozwiązanie jest nie tylko łatwe, ale też szybkie i skuteczne.

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Korzystanie z serwisu wymaga akceptacji regulaminu.

Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności serwisu Fachmistrz.pl rozwiń

Chcę dostawać informacje handlowe od FCHM sp. z o.o.