Jak samodzielnie naprawić spłuczkę?

jak naprawić spłuczkęAwaria spłuczki w toalecie najczęściej powoduje ciągłe przepuszczanie wody, co prowadzi do wyższych rachunków. Kiedy więc zauważymy, że ten element nie działa jak należy, warto jak najszybciej pozbyć się usterki.

Jak naprawić spłuczkę? Wiele zależy od przyczyn problemu. Czasem wystarczy oczyszczenie zbiornika z kamiennego osadu, aby wszystko wróciło do normy. Jeśli za awarię odpowiedzialny jest uszkodzony pływak, konieczna będzie jego wymiana. Wystarczy wówczas zakręcić dopływ wody, spuścić tę, która pozostała w dolnopłuku i wymienić element na nowy. Wszystkie niezbędne do tego akcesoria sprzedawane są razem z pływakiem. Przed nałożeniem pokrywy zbiornika należy odkręcić dopływ wody i sprawdzić, czy pływak działa prawidłowo.

Jeśli wymiana pływaka nie pomaga, a spłuczka ciągle przepuszcza wodę, być może konieczna jest wymiana zaworu spustowego. Po zakręceniu dopływu wody, otwarciu zbiornika i opróżnieniu go należy odkręcić zbiornik oraz stary mechanizm, a następnie zamontować nowy pamiętając o gumowej uszczelce. Jeśli jednak nie czujemy się na siłach, aby dokonać tego typu napraw, lepiej zadzwonić po fachowca.

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Korzystanie z serwisu wymaga akceptacji regulaminu.

Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności serwisu Fachmistrz.pl rozwiń

Chcę dostawać informacje handlowe od FCHM sp. z o.o.