Jak skutecznie odetkać zatkany zlew ?

jak odetkać zlewBrak regularnego oczyszczania odpływu prowadzi do powolnego nagromadzania się osadu na ściankach rur. W następstwie tego procesu woda zaczyna wolniej spływać, pojawiają się pęcherzyki powietrza lub też słychać charakterystyczne bulgotanie podczas spływania wody. Zlew kuchenny zatyka się głównie od resztek jedzenia i różnego rodzaju tłuszczów. Jak poradzić sobie z niedrożnym elementem zlewozmywaka?

Na początek warto zastosować gumowy przepychacz – nakładamy go na otwór odpływowy i kilka razy mocno dociskamy (pamiętajmy dodatkowo o zatkaniu otworu przelewowego). Wytworzone przez niego ciśnienie powinno przepchnąć zator do rur lub wyciągnąć go ku górze. Jeśli to nie pomoże, można sięgnąć po sprawdzony domowy sposób – połączenie octu i sody oczyszczonej. Do odpływu wsypujemy ok. pół szklanki sody i wlewamy podobną ilość octu, następnie zatykamy otwór korkiem i odczekujemy pół godziny. Po tym czasie wyciągamy korek i przepłukujemy ujście wrzątkiem.

W podobny sposób możemy użyć środków chemicznych – pamiętajmy jednak, że nie mogą mieć one kontaktu ze skórą oraz drogami oddechowymi z uwagi na właściwości żrące. Nie wolno ich także wsypywać do odpływu, jeśli zastosowana instalacja jest aluminiowa lub ze słabszych jakościowo materiałów.

Jeśli wyżej wymienione czynności nie pomogą może to oznaczać, że syfon jest mocno zatkany. W takim przypadku należy go odkręcić i dokładnie przeczyścić. Gdy się okaże, że syfon jest drożny, winna będzie rura odpływowa. W celu jej udrożnienia najlepiej jest wezwać fachowca.

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Szanowni Państwo,

z przyjemnością pragniemy poinformować, że od dnia 30.12.2021 Fachmistrz został częścią Mondial Assistance, lidera usług pomocowych w Polsce.

Naszym priorytetem na najbliższy czas jest skupienie się na rozwoju współpracy i oferty dla klientów instytucjonalnych.
W związku z tym podjęliśmy decyzję o zawieszeniu obsługi klientów indywidualnych.

Zainteresowanych ofertą B2B w zakresie kompleksowych usług technicznych i remontowych zapraszamy do kontaktu email serwis@fachmistrz.pl.

Dedykowany kontakt dla podmiotów rynku ubezpieczeniowego (przywracanie nieruchomości do stanu sprzed szkody, usługi assistance) email likwidacja@fachmistrz.pl.