Jak skutecznie odkamienić spłuczkę?

Czyszczenie toalety to czynność, która powinna być wykonywana regularnie, aby móc pozbyć się bakterii, a także gromadzącego się w muszli kamienia. Sporo osób zapomina jednak o czyszczeniu spłuczki – najczęściej przypominamy sobie o tym elemencie, kiedy woda zaczyna spływać w coraz większych ilościach. Jak sobie poradzić z tym problemem?

Nieustannie ściekająca woda do muszli klozetowej świadczy o nagromadzeniu się kamienia w spłuczce – osadza się on na elementach ruchomych powodując zacinanie się mechanizmów oraz na uszczelkach, które stopniowo tracą swoją elastyczność i przestają uszczelniać odpływ. Bagatelizowanie tej usterki prowadzi do bardzo częstego pompowania wody przez mechanizm, a tym samym do zwiększających się rachunków za jej zużycie.

Aby odkamienić spłuczkę i udrożnić tym samym zawór spustowy należy opróżnić zbiornik, a następnie posypać zakamienione miejsca większą ilością kwasku cytrynowego. Po odczekaniu ok. 30 minut zalewamy wszystko gorącą wodą (nie wrzątkiem, żeby uniknąć odkształcenia się plastików) i spłukujemy. Zamiast kwasku można też użyć octu postępując w podobny sposób (w tym przypadku zalewamy wszystkie elementy pokryte kamieniem). Aby zlikwidować zapach użytych wcześniej preparatów warto jest wrzucić do zbiornika ogólnodostępne aromatyzowane kostki.

Do odkamieniania spłuczki można również użyć specjalnych zapachowych tabletek barwiących wodę, które w ten sposób informują użytkownika o pozostałościach środka w zbiorniku.

Decydując się na czyszczenie toalety warto jest pamiętać o wszystkich jej elementach, aby w ten sposób przedłużyć żywotność urządzenia.

 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Szanowni Państwo,

z przyjemnością pragniemy poinformować, że od dnia 30.12.2021 Fachmistrz został częścią Mondial Assistance, lidera usług pomocowych w Polsce.

Naszym priorytetem na najbliższy czas jest skupienie się na rozwoju współpracy i oferty dla klientów instytucjonalnych.
W związku z tym podjęliśmy decyzję o zawieszeniu obsługi klientów indywidualnych.

Zainteresowanych ofertą B2B w zakresie kompleksowych usług technicznych i remontowych zapraszamy do kontaktu email serwis@fachmistrz.pl.

Dedykowany kontakt dla podmiotów rynku ubezpieczeniowego (przywracanie nieruchomości do stanu sprzed szkody, usługi assistance) email likwidacja@fachmistrz.pl.