Jak udrożnić odpływ rury domowym sposobem?

jak udrożnić odpływ ruryZatkany odpływ to jedna z najczęstszych awarii w gospodarstwach domowych, z którą musimy się zmagać. Nie tylko uniemożliwia ona nam wykonywanie codziennych czynności kuchennych oraz pielęgnacyjnych, ale także prowadzi do powstawania niepotrzebnej frustracji. Jak poradzić sobie z zatkanymi rurami domowymi sposobami?

Pierwszym, dobrze znanym przez wszystkich sposobem jest zastosowanie gumowego przepychacza. Działa on jak pompa ssąco-tłocząca – wytworzone przez niego ciśnienie powinno przepchać zator do rur lub wydostać go przez otwór umywalki (czy też zlewu).
Z niedrożnościami znajdującymi się głębiej w rurach dobrze radzą sobie środki chemiczne. Przy zastosowaniu tej metody należy pamiętać, że takich substancji nie powinno wsypywać się do aluminiowych instalacji i rur wykonanych ze słabszej jakości tworzyw – w przeciwnym razie możemy uszkodzić instalację sanitarną. Po wsypaniu środków odczekujemy kilka minut i zalewamy je wrzątkiem, na koniec wszystko dokładnie spłukujemy.

Sprawdzonym sposobem na udrożnienie zatkanych rur jest połączenie sody oczyszczonej z octem spirytusowym. Do odpływu wsypujemy pół szklanki sody i wlewamy tyleż samo octu. Po odczekaniu ok. 30 minut zalewamy wszystko wrzątkiem i spłukujemy zimną wodą.


Jeśli żadna z powyższych metod nie działa, należy zgłosić się do hydraulika, który zajmie się profesjonalnym udrożnieniem zatkanej rury.
 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Korzystanie z serwisu wymaga akceptacji regulaminu.

Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności serwisu Fachmistrz.pl rozwiń

Chcę dostawać informacje handlowe od FCHM sp. z o.o.