Pralka nie przestaje pobierać wody - najczęstsze przyczyny awarii

pralka nie przestaje pobierać wodyPralka jest nieocenionym sprzętem dla każdego gospodarstwa domowego. Awaria tego urządzenia może znacznie utrudnić wykonywanie codziennych czynności domowych. Stąd każda nowo powstała usterka musi być usunięta jak najszybciej. Jedną z częstych przypadłości pralek jest ciągłe pobieranie wody, jakie są tego przyczyny?

Za nieustanne doprowadzanie wody do urządzenia może być odpowiedzialny uszkodzony elektrozawór. Ten element rozprowadza wodę po poszczególnych podzespołach pralki. Jego awaria powoduje ciągłe przepuszczanie wody. Aby usunąć usterkę należy wymienić elektrozawór na nowy.

Kolejną częścią, przez którą pralka bez przerwy może pobierać wodę jest hydrostat. Ten element pełni bardzo ważną funkcję, jaką jest utrzymanie odpowiedniego poziomu wody w bębnie. Jednym z objawów jego awarii jest właśnie ciągłe pobieranie oraz odprowadzanie wody. W celu sprawdzenia jego drożności, musimy odkręcić i zdjąć górną obudowę pralki. Hydrostat znajduje się w okolicach programatora.

Może się zdarzyć sytuacja, w której wyłączona pralka będzie pobierać wodę i nawet odłączenie jej od źródła prądu nie powstrzyma tego procesu. Tego rodzaju awaria może być spowodowana zabrudzeniem zaworu odpowiedzialnego za doprowadzanie wody do urządzenia. Aby usunąć usterkę należy uruchomić cykl prania w efekcie czego zawór zostanie przepłukany przez wodę.

 

Jeśli wykonanie powyższych czynności nie pomoże usunąć awarii lub będzie ona dla nas zbyt trudna do zlikwidowania, to warto w takim przypadku zadzwonić po fachowca, który dokona dla nas naprawy.

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Korzystanie z serwisu wymaga akceptacji regulaminu.

Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności serwisu Fachmistrz.pl rozwiń

Chcę dostawać informacje handlowe od FCHM sp. z o.o.