Dlaczego pralka robi dziury w ubraniach?

Przygotowujesz ubrania do prania. Wkładasz wszystko do pralki, dodajesz ulubiony płyn do płukania oraz środek piorący i czekasz na to, aby wyjąć z bębna czyste oraz przyjemnie pachnące rzeczy. Niestety okazuje się, że ich stan jest jeszcze gorszy niż sprzed prania. Czy wiesz, czym spowodowane są nieefektywne zniszczenia w postaci dziur?


Połamane zabieraki niszczące ubrania
Zdarza Ci się prać w pralce buty lub coś o ostrych krawędziach? Być może podziurawione pranie jest przyczyną zniszczonych zabieraków. To plastikowe elementy, które wykorzystywane są podczas procesu wirowania. Jeśli chcesz uporać się z tym problemem, najprościej będzie, jeśli wymienisz te części na nowe.


Ostry przedmiot zostawiony w bębnie
Bardzo często zdarza się, że zniszczone ubrania wynikają wyłącznie z naszej winy oraz niedopatrzeń. Przed każdym praniem dokładnie upewnij się, czy bęben jest pusty, a kieszenie ubrań opróżnione. Niekiedy z nieuwagi zostawiamy ostre przedmioty – mniejsze bądź większe – które są w stanie kompletnie zniszczyć ubrania w trakcie całego cyklu prania.


Zadziory na bębnie
Wyjmujesz pranie z pralki i okazuje się, że jest ono poszarpane i ma małe dziurki? Zastanów się nad tym, czy problem nie leży w samym bębnie. Dokładnie obejrzyj jego powierzchnię. Jeśli Twoja pralka jest eksploatowana od długiego czasu, to może się wydarzyć, że na bębnie znajdą się wybrzuszenia, zwane zadziorami. To one mogą zahaczać o pranie i niszczyć szczególnie delikatnie materiały.
 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Korzystanie z serwisu wymaga akceptacji regulaminu.

Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności serwisu Fachmistrz.pl rozwiń

Chcę dostawać informacje handlowe od FCHM sp. z o.o.