Iskrownik w kuchence gazowej cały czas działa

Tradycyjne kuchenki gazowe są ciągle udoskonalane. Jednym z takich usprawnień jest m.in. iskrownik, który pozwala automatycznie uzyskać ogień przy konkretnym palniku. Niestety zdarza się, że ulega on awarii. Co zrobić, kiedy iskrownik cały czas działa?

Przyczyny awarii

Kiedy iskrownik cały czas podaje iskrę, jest bardzo prawdopodobne, że został on zalany. Nawet niewielka ilość cieczy, która dostanie się do tego komponentu, zaburza jego pracę. Aby zapobiec tej awarii, warto stosować pokrywki i nie odchodzić od kuchenki w czasie gotowania. Warto regularnie czyścić kuchenkę po zakończeniu prac. Jeśli niestety doszło już do zalania, powinniśmy wyjąć wszystkie części palnika, wyczyścić je i osuszyć.

Inną przyczyną ciągłej pracy iskrownika może być zablokowanie załączania zapalarki w pokrętle. Najczęściej jego przyczyną jest zabrudzenie tego włącznika. Kuchenka może dawać nam pewne sygnały ostrzegawcze, kiedy wciskając pokrętło, by uruchomić iskrownik, pojawia się jakiś opór. Aby usunąć usterkę, trzeba po prostu wyczyścić pokrętło. Jeśli będzie to konieczne, warto je zdemontować. Jeśli włącznik jest cały czas wciśnięty, choć jest czysty, możliwe, że doszło do zablokowania zapadki albo innego uszkodzenia mechanicznego.

Jeśli nie mamy pewności, dlaczego iskrownik cały czas działa, warto pomyśleć o wezwaniu specjalistów. Niewykluczone, że usterka związana jest z awarią generatora. Wtedy koniecznie trzeba wymienić ten komponent. Jeśli działa wadliwie, może on doprowadzić nawet do eksplozji.

 


 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Szanowni Państwo,

z przyjemnością pragniemy poinformować, że od dnia 30.12.2021 Fachmistrz został częścią Mondial Assistance, lidera usług pomocowych w Polsce.

Naszym priorytetem na najbliższy czas jest skupienie się na rozwoju współpracy i oferty dla klientów instytucjonalnych.
W związku z tym podjęliśmy decyzję o zawieszeniu obsługi klientów indywidualnych.

Zainteresowanych ofertą B2B w zakresie kompleksowych usług technicznych i remontowych zapraszamy do kontaktu email serwis@fachmistrz.pl.

Dedykowany kontakt dla podmiotów rynku ubezpieczeniowego (przywracanie nieruchomości do stanu sprzed szkody, usługi assistance) email likwidacja@fachmistrz.pl.