Jak bezpiecznie odłączyć kuchenkę gazową?

jak bezpiecznie odłączyć kuchenkę gazowaUżytkowanie sprzętów gospodarstwa domowego wymaga od nas przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Jest to szczególnie ważne w przypadku urządzeń podłączonych do instalacji elektrycznych i gazowych. Kiedy decydujemy się na wymianę starej kuchenki gazowej na nową, musimy mieć na względzie nie tylko zabezpieczenia oraz walory estetyczne zakupywanego sprzętu, ale również wiedzę na temat bezpiecznego odłączania oraz podłączania tego rodzaju urządzeń.

Przed odłączeniem kuchenki gazowej należy zamknąć zawór znajdujący się przed odbiornikiem. Musimy mieć pewność, że jest on prawidłowo zamknięty. Następnie możemy odłączyć urządzenie zarówno od źródła gazu jak i prądu. Dźwignia zaworu powinna być odpowiednio zabezpieczona, aby uniemożliwić przypadkowe jego otwarcie i wypływ gazu. Na samym końcu należy dobrze przewietrzyć pomieszczenie przy jednoczesnym zachowaniu dużej ostrożności.

Sam montaż nowego urządzenia gazowego i całego osprzętu z nim związanego musi być przeprowadzony wyłącznie przez osobę posiadająca niezbędne uprawnienia do wykonywania tego typu czynności. Uprawnienia energetyczne, które są potrzebne do montażu instalacji gazowej są określone przez przepisy budowlane. Zakończenie prac przyłączeniowych wiąże się z dokładnym sprawdzeniem szczelności wszystkich połączeń, regulacją palników i wymianą dysz z dostosowaniem ich do gazu występującego w danym regionie. Na samym końcu fachowiec dokonuje wpisu na karcie gwarancyjnej podając przy tym numer swoich uprawnień.
 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Korzystanie z serwisu wymaga akceptacji regulaminu.

Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności serwisu Fachmistrz.pl rozwiń

Chcę dostawać informacje handlowe od FCHM sp. z o.o.