Jak poprawnie wyczyścić dysze w kuchence gazowej ?

Jak poprawnie wyczyścić dysze w kuchence gazowejPodczas gotowania nierzadko zdarza się, że potrawy kipią na powierzchnię kuchenki. Zabrudzenia tego typu najlepiej jest usuwać od razu – dzięki temu łatwiej będzie wyczyścić powierzchnię płyty grzewczej. Dbanie o czystość jest też ważna z innego powodu. Zalane palniki lub iskrownik sprawiają, że kuchenka nie działa prawidłowo, dlatego warto wiedzieć jak wyczyścić dysze w kuchence gazowej.

Dysza gazowa znajduje się na środku korpusu palnika. To ważny element kuchenki gazowej, ponieważ odpowiada on za dopływ do palnika odpowiedniej ilości gazu. Jeśli zostanie on zalany, prawdopodobnie płomień będzie nierówny bądź też palnik nie zapali się wcale. Jak wyczyścić dysze w kuchence gazowej? Kuchenka nie powinna być rozgrzana, dlatego jeśli jest taka konieczność, trzeba poczekać na jej ostygnięcie. Wówczas wystarczy zdjąć pokrywkę i koronę każdego z palników i za pomocą cienkiego miedzianego drucika przetkać każdą z dysz. Jeśli pomimo tego zabiegu palniki nie działają prawidłowo, warto zdecydować się na wymianę dysz na nowe.
 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Szanowni Państwo,

z przyjemnością pragniemy poinformować, że od dnia 30.12.2021 Fachmistrz został częścią Mondial Assistance, lidera usług pomocowych w Polsce.

Naszym priorytetem na najbliższy czas jest skupienie się na rozwoju współpracy i oferty dla klientów instytucjonalnych.
W związku z tym podjęliśmy decyzję o zawieszeniu obsługi klientów indywidualnych.

Zainteresowanych ofertą B2B w zakresie kompleksowych usług technicznych i remontowych zapraszamy do kontaktu email serwis@fachmistrz.pl.

Dedykowany kontakt dla podmiotów rynku ubezpieczeniowego (przywracanie nieruchomości do stanu sprzed szkody, usługi assistance) email likwidacja@fachmistrz.pl.