Jak prawidłowo podłączyć kuchenkę gazową ?

jak prawidlowo podlaczyc kuchenke gazowaDo podłączenia kuchenki gazowej należy wykorzystać odpowiednio dobrany wąż do gazu, który ma reduktor i złączkę. W przypadku kuchenek z króćcem zagiętym będzie to przyłącze typu KGP, zaś do podłączenia kuchenki gazowej z króćcem prostym wykorzystuje się przyłącze typu KG.

Jak podłączyć kuchenkę gazową? Najpierw należy założyć uszczelkę na kołnierz rurki i dokręcić do króćca kuchenki pamiętając o dokręceniu złączek. Kolejny krok to założenie uchwytu w dolnej części węża i przykręcenie go do ścianki kuchenki. Następnie należy dokręcić reduktor do butli z gazem, odkręcić zawór i sprawdzić szczelność. W tym celu można spryskać zawór butli mieszaniną wody i mydła. Jeśli pojawi się piana, oznacza to, że ulatnia się gaz. Nigdy nie powinno się sprawdzać szczelności instalacji za pomocą ognia – może to prowadzić do groźnych poparzeń. Na koniec należy wymienić dysze w kuchence gazowej na te przystosowane do gazu propan-butan z butli.

W przypadku podłączenia kuchenki gazowej do instalacji z gazem ziemnym najlepiej jest skorzystać z pomocy fachowca. Pieczątka specjalisty podłączającego urządzenie na specjalnym formularzu jest wymagana przez niektórych producentów kuchenek do uznania gwarancji.
 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Korzystanie z serwisu wymaga akceptacji regulaminu.

Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności serwisu Fachmistrz.pl rozwiń

Chcę dostawać informacje handlowe od FCHM sp. z o.o.