Jak prawidłowo podłączyć kuchenkę gazową ?

jak prawidlowo podlaczyc kuchenke gazowaDo podłączenia kuchenki gazowej należy wykorzystać odpowiednio dobrany wąż do gazu, który ma reduktor i złączkę. W przypadku kuchenek z króćcem zagiętym będzie to przyłącze typu KGP, zaś do podłączenia kuchenki gazowej z króćcem prostym wykorzystuje się przyłącze typu KG.

Jak podłączyć kuchenkę gazową? Najpierw należy założyć uszczelkę na kołnierz rurki i dokręcić do króćca kuchenki pamiętając o dokręceniu złączek. Kolejny krok to założenie uchwytu w dolnej części węża i przykręcenie go do ścianki kuchenki. Następnie należy dokręcić reduktor do butli z gazem, odkręcić zawór i sprawdzić szczelność. W tym celu można spryskać zawór butli mieszaniną wody i mydła. Jeśli pojawi się piana, oznacza to, że ulatnia się gaz. Nigdy nie powinno się sprawdzać szczelności instalacji za pomocą ognia – może to prowadzić do groźnych poparzeń. Na koniec należy wymienić dysze w kuchence gazowej na te przystosowane do gazu propan-butan z butli.

W przypadku podłączenia kuchenki gazowej do instalacji z gazem ziemnym najlepiej jest skorzystać z pomocy fachowca. Pieczątka specjalisty podłączającego urządzenie na specjalnym formularzu jest wymagana przez niektórych producentów kuchenek do uznania gwarancji.
 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Szanowni Państwo,

z przyjemnością pragniemy poinformować, że od dnia 30.12.2021 Fachmistrz został częścią Mondial Assistance, lidera usług pomocowych w Polsce.

Naszym priorytetem na najbliższy czas jest skupienie się na rozwoju współpracy i oferty dla klientów instytucjonalnych.
W związku z tym podjęliśmy decyzję o zawieszeniu obsługi klientów indywidualnych.

Zainteresowanych ofertą B2B w zakresie kompleksowych usług technicznych i remontowych zapraszamy do kontaktu email serwis@fachmistrz.pl.

Dedykowany kontakt dla podmiotów rynku ubezpieczeniowego (przywracanie nieruchomości do stanu sprzed szkody, usługi assistance) email likwidacja@fachmistrz.pl.