Jak skutecznie wyczyścić kuchenkę gazową ?

jak wyczyścić kuchenkę gazową.Przypalone jedzenie, które wykipiało podczas gotowania, często powoduje trudne do usunięcia plamy na płycie grzewczej. Jak wyczyścić kuchenkę gazową, aby jej nie uszkodzić? Wiele zależy od tego, jaką ma ona powłokę.

Do wyczyszczenia kuchenek pokrytych emalią należy wykorzystać łagodne mleczko czyszczące oraz gąbkę do mycia naczyń. Szorowanie takiej powierzchni ostrą szczotką może doprowadzić do uszkodzenia powłoki, dlatego w przypadku zaschniętych zabrudzeń najlepiej jest nałożyć na nie papkę z wody i sody oczyszczonej i pozostawić tak na kilkanaście minut. Mikstura powinna rozpuścić brud, który dzięki temu stanie się łatwiejszy do usunięcia.

A jak wyczyścić kuchenkę gazową z płytą ze stali szlachetnej? W tym przypadku również należy zastosować środek czyszczący, który nie zawiera drobinek ściernych. Szczególnie trudne zabrudzenia można pokryć wspomnianą wyżej papką albo sięgnąć po specjalny środek do czyszczenia piekarników.

Kratkę na kuchence gazowej warto namoczyć na jakiś czas w occie lub w gorącej wodzie z płynem do naczyń. Dobrze sprawdzi się też preparat odtłuszczający. Można też nasączyć octem lub środkiem usuwającym tłuszcz gaziki, którymi następnie zostaną owinięte pręty kratki. Po ok. godzinie można je wyczyścić za pomocą gąbki.
 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Szanowni Państwo,

z przyjemnością pragniemy poinformować, że od dnia 30.12.2021 Fachmistrz został częścią Mondial Assistance, lidera usług pomocowych w Polsce.

Naszym priorytetem na najbliższy czas jest skupienie się na rozwoju współpracy i oferty dla klientów instytucjonalnych.
W związku z tym podjęliśmy decyzję o zawieszeniu obsługi klientów indywidualnych.

Zainteresowanych ofertą B2B w zakresie kompleksowych usług technicznych i remontowych zapraszamy do kontaktu email serwis@fachmistrz.pl.

Dedykowany kontakt dla podmiotów rynku ubezpieczeniowego (przywracanie nieruchomości do stanu sprzed szkody, usługi assistance) email likwidacja@fachmistrz.pl.