Dlaczego lodówka głośno pracuje ? - poznaj najczęstsze przyczyny

dlaczego-lodowka-glosno-pracujeWiększość chłodziarek wydaje mniej lub bardziej dziwne odgłosy. Jeśli jednak lodówka zaczęła głośno pracować, chociaż wcześniej nie było takiego problemu, może to świadczyć o awarii, którą należy jak najszybciej usunąć. Do najczęstszych przyczyn głośnej pracy lodówki należą:

- nieprawidłowo wyregulowane nóżki. Lodówka głośno pracuje m. in. wtedy, gdy nie jest idealnie wypoziomowana. Może więc okazać się, że nawet po nieznacznym przesunięciu urządzenia konieczna będzie ponowna regulacja pozycji.

- uszkodzony wentylator. O problemach z uszkodzonym wentylatorem świadczy głośniejsza jego praca zwłaszcza przy otwartych drzwiach lodówki. Warto wówczas sprawdzić, czy działa on prawidłowo.

- uszkodzona sprężarka. Ten problem pojawia się zazwyczaj w lodówkach liczących już kilka lat. Wraz z upływem czasu sprężarka się zużywa, dlatego jeśli jest mocno wyeksploatowana, konieczna będzie jej wymiana. To jednak zadanie tylko dla fachowców.

- zakamieniony elektrozawór. Ten problem pojawia się zazwyczaj w lodówkach wyposażonych w kostkarkę do lodu. Zawór otwiera się podczas pobierania wody przez kostkarkę, a wraz z upływem czasu może osadzać się w nim kamień – wówczas ograniczony przepływ wody powoduje wrażanie, że lodówka pracuje głośniej niż zwykle.

- nadmierne obciążenie lodówki. Kiedy w zamrażalniku zgromadzi się zbyt duża ilość lodu i szronu, lodówka pracuje głośnej ze względu na przeciążenie. Wówczas wystarczy rozmrozić urządzenie, aby wszystko wróciło do normy.

 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Szanowni Państwo,

z przyjemnością pragniemy poinformować, że od dnia 30.12.2021 Fachmistrz został częścią Mondial Assistance, lidera usług pomocowych w Polsce.

Naszym priorytetem na najbliższy czas jest skupienie się na rozwoju współpracy i oferty dla klientów instytucjonalnych.
W związku z tym podjęliśmy decyzję o zawieszeniu obsługi klientów indywidualnych.

Zainteresowanych ofertą B2B w zakresie kompleksowych usług technicznych i remontowych zapraszamy do kontaktu email serwis@fachmistrz.pl.

Dedykowany kontakt dla podmiotów rynku ubezpieczeniowego (przywracanie nieruchomości do stanu sprzed szkody, usługi assistance) email likwidacja@fachmistrz.pl.