Dlaczego lodówka nie chłodzi ? - najczęstsze przyczyny awarii

dlaczego lodowka nie chlodziLodówka należy do podstawowego wyposażenia kuchni, a ponieważ korzystamy z niej właściwie cały czas, awaria tego urządzenia powinna być jak najszybciej naprawiona. Zanik chłodzenia może być spowodowany przez kilka czynników, najczęściej jest to:

 

  • Zabrudzony skraplacz. Ten element znajduje się z tyłu lub na dole urządzenia. Przez skraplacz przechodzi czynnik chłodzący rozpraszając ciepło, a tym samym zapewniając wewnątrz urządzenia odpowiednio niską temperaturę. Zanieczyszczenie skraplacza sprawia, że lodówka nie chłodzi lub spada jej wydajność.

  • Uszkodzony silnik wentylatora skraplacza. Zdarza się, że ten element jest uszkodzony bądź śmigło wentylatora jest zablokowane. W takich przypadkach konieczna może być wymiana silnika wentylatora skraplacza.

  • Uszkodzony silnik parownika. Jego awaria sprawia, że chłodne powietrze nie jest równomiernie rozprowadzane po wnętrzu lodówki. Wówczas może zdarzyć się, że zamrażarka ma odpowiednio niską temperaturę, zaś w komorze chłodziarki jest ona za wysoka. W takich sytuacjach zazwyczaj konieczna jest wymiana silnika parownika.

  • Uszkodzony kondensator. Ten element sprawia, że sprężarka działa prawidłowo zapewniając sprawność lodówki. Zepsuty kondensator powinien wymienić specjalista.

  • Uszkodzona sprężarka. Sprężarka odpowiada za rozprowadzanie czynnika chłodzącego, jeśli więc ulega ona awarii, lodówka nie chłodzi tak jak powinna. Ten element powinien wymienić specjalista z odpowiednią wiedzą.

  • Uszkodzony czujnik temperatury. Awaria tego elementu sprawia, że sprężarka i wentylator parownika nie włączają się, kiedy temperatura w lodówce wzrasta. Wówczas konieczna jest jego wymiana.

  • Awaria modułu sterującego. Uszkodzenie tej części zdarza się bardzo rzadko, dlatego najpierw należy wyeliminować inne przyczyny problemów z chłodzeniem. Jeśli jednak winny jest moduł sterujący, trzeba go wymienić.

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Szanowni Państwo,

z przyjemnością pragniemy poinformować, że od dnia 30.12.2021 Fachmistrz został częścią Mondial Assistance, lidera usług pomocowych w Polsce.

Naszym priorytetem na najbliższy czas jest skupienie się na rozwoju współpracy i oferty dla klientów instytucjonalnych.
W związku z tym podjęliśmy decyzję o zawieszeniu obsługi klientów indywidualnych.

Zainteresowanych ofertą B2B w zakresie kompleksowych usług technicznych i remontowych zapraszamy do kontaktu email serwis@fachmistrz.pl.

Dedykowany kontakt dla podmiotów rynku ubezpieczeniowego (przywracanie nieruchomości do stanu sprzed szkody, usługi assistance) email likwidacja@fachmistrz.pl.