Jak naprawić zepsutą uszczelkę w lodówce?

zepsuta uszczelka w lodówceWybierając najlepszą dla siebie lodówkę, bardzo często kierujemy się jej energooszczędnością oraz funkcjami pozwalającymi na utrzymanie w niej żywności w jak najdłuższej świeżości. Jeśli jednak w naszym urządzeniu uszkodzeniu ulegnie uszczelka, to wtedy wszystkie powyższe zalety ulegają degradacji. Jak poradzić sobie z uszkodzoną uszczelką drzwi w naszej chłodziarko-zamrażarce?

O uszczelce niespełniającej prawidłowo swojej funkcji świadczy niedokładne jej przyleganie do komory. Taka nieszczelność powoduje przedostawanie się ciepła do wnętrza urządzenia, co z kolei niesie ze sobą wiele problemów, do których zaliczamy psujące się jedzenie, pracującą bez przerwy sprężarkę (czego skutkiem jest przegrzewający się silnik), a także pojawiającą się na ścianie lodówki wodę. Takie objawy prowadzą nie tylko do podwyższenia rachunków m. in. za prąd, ale również do szybszego zużywania się podzespołów lodówki.

Zanim zdecydujemy się na podjęcie bardziej zdecydowanych kroków, takich jak wymiana uszczelki na nową, warto jest sprawdzić czy będzie to konieczne. Czasami nawet drobna konserwacja pozwoli nam zlikwidować problem. Za nieszczelność bardzo często odpowiada zwykłe zabrudzenie uszczelki, w takim przypadku należy ją przetrzeć wilgotną szmatką, a następnie wytrzeć do sucha – czynność tą należy powtarzać co jakiś czas.

Uszczelka, która posiada ubytek, jest naderwana lub rozcięta musi zostać uzupełniona w uszkodzonym miejscu – takiej naprawy dokonamy za pomocą silikonu sanitarnego. W miejsce mające defekt wciskamy preparat aż do momentu, kiedy zacznie przez nie wypływać. Kolejną czynnością jest przyłożenie folii spożywczej do tego miejsca i zamknięcie lodówki na kilka godzin (najlepiej na noc). Po wszystkim należy delikatnie usunąć folię i cieszyć się urządzeniem przywróconym do pełnej sprawności.


 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Szanowni Państwo,

z przyjemnością pragniemy poinformować, że od dnia 30.12.2021 Fachmistrz został częścią Mondial Assistance, lidera usług pomocowych w Polsce.

Naszym priorytetem na najbliższy czas jest skupienie się na rozwoju współpracy i oferty dla klientów instytucjonalnych.
W związku z tym podjęliśmy decyzję o zawieszeniu obsługi klientów indywidualnych.

Zainteresowanych ofertą B2B w zakresie kompleksowych usług technicznych i remontowych zapraszamy do kontaktu email serwis@fachmistrz.pl.

Dedykowany kontakt dla podmiotów rynku ubezpieczeniowego (przywracanie nieruchomości do stanu sprzed szkody, usługi assistance) email likwidacja@fachmistrz.pl.