Jak odetkać zatkany odpływ w lodówce?

jak odetkać zatkany odpływ w lodówcePrawidłowo działająca lodówka w każdym gospodarstwie domowym to podstawa. Jeśli zaczynają się pojawiać niepokojące nas symptomy, to musimy szybko działać, aby problemy się nie pogłębiły. Jedną z czynności, która nas czeka jest przeczyszczenie odpływu w urządzeniu. Po czym poznać, że jest on zatkany i jak sobie poradzić z tym elementem?

Jeśli na dnie lodówki, pod półkami na warzywa zbiera się woda i mimo regularnego wycierania tych przestrzeni problem ten bardzo szybko powraca, oznacza to, że odpływ w naszym urządzeniu jest zatkany. Jak go odetkać? Najpierw należy go zlokalizować – odpływ znajduje się wewnątrz lodówki na tylnej ścianie, w rynience (jest on mniej więcej takiej średnicy jak słomka do napojów). Przyrządem pomocnym w udrożnieniu tego otworu jest szczoteczka do czyszczenia słomek i rurek (można też użyć patyczka higienicznego). Następnie należy włożyć do otworu szczoteczkę i powoli wyciągać na zewnątrz zanieczyszczenia (po każdym wyciągnięciu szczoteczki należy ją przemyć pod bieżącą wodą), czynność powtarzamy do momentu aż szczoteczka (lub patyczek) będzie już całkiem czysta. Na sam koniec warto jest zamoczyć czystą szczoteczkę w occie i wprowadzić ją jeszcze parokrotnie do odpływu, aby zlikwidować zgromadzone tam zarazki.

Jeżeli po wykonanym przez nas zabiegu woda wciąż gromadzi się na dnie lodówki będzie to oznaczać, że przyczyna tkwi gdzieś indziej. W takim przypadku możemy poszukać jej na własną rękę lub skontaktować się z fachowcem, który doradzi nam co zrobić lub sam naprawi usterkę.

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Szanowni Państwo,

z przyjemnością pragniemy poinformować, że od dnia 30.12.2021 Fachmistrz został częścią Mondial Assistance, lidera usług pomocowych w Polsce.

Naszym priorytetem na najbliższy czas jest skupienie się na rozwoju współpracy i oferty dla klientów instytucjonalnych.
W związku z tym podjęliśmy decyzję o zawieszeniu obsługi klientów indywidualnych.

Zainteresowanych ofertą B2B w zakresie kompleksowych usług technicznych i remontowych zapraszamy do kontaktu email serwis@fachmistrz.pl.

Dedykowany kontakt dla podmiotów rynku ubezpieczeniowego (przywracanie nieruchomości do stanu sprzed szkody, usługi assistance) email likwidacja@fachmistrz.pl.