Jak skutecznie wyczyścić lodówkę ?

jak wyczyścić lodówkęRegularne mycie lodówki to nie tylko kwestia estetyki czy pozbycia się nieprzyjemnego zapachu, ale też higienicznych warunków przechowywania żywności. Chociaż zadanie wydaje się całkiem proste, warto poznać sprawdzone domowe sposoby na czyszczenie chłodziarki. 

Przede wszystkim należy odłączyć lodówkę od zasilania i wyjąć z niej wszystkie produkty, a także półki i szuflady, które następnie powinny zostać dokładnie umyte i wysuszone. Jest to też dobra okazja, aby przejrzeć żywność i sprawdzić czy nadaje się one jeszcze do spożycia. A jak wyczyścić lodówkę?

Najlepiej wykorzystując roztwór wody i octu oraz miękką ściereczkę. Wszelkiego rodzaju mleczka z ostrymi drobinkami czy preparaty zawierające chlor się w tym przypadku nie sprawdzą, ponieważ mogą uszkodzić powierzchnię ścianek i półek. Nie zapominajmy też o uszczelce drzwi – zbierają się w niej zabrudzenia, okruchy i resztki jedzenia, dlatego należy ją regularnie wycierać wilgotną szmatką.

Bardzo ważne jest też rozmrażanie lodówki – gruby lód w zamrażarce obniża wydajność urządzenia i sprawia, że pobiera ono więcej energii elektrycznej. Warto też wiedzieć, że czyszczenie lodówki co miesiąc jest konieczne nawet w modelach z powłoką antybakteryjną.
 

 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Korzystanie z serwisu wymaga akceptacji regulaminu.

Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności serwisu Fachmistrz.pl rozwiń

Chcę dostawać informacje handlowe od FCHM sp. z o.o.