Jak wyczyścić lodówkę z pleśni krok po kroku?

jak wyczyścić lodówkę z pleśniLodówka jest jednym z tych urządzeń, które wymagają regularnego czyszczenia. Niestety duża część ludzi zapomina o wykonywaniu tej czynności w określonym czasie, czego skutkiem jest powstawanie nieprzyjemnego zapachu, zbieranie się wody na dnie lodówki oraz pojawianie się w niej pleśni. Jak skutecznie wyczyścić urządzenie z rozwiniętej już pleśni oraz towarzyszących jej szkodliwych bakterii?

Przyczyną powstawania pleśni w lodówce są pozostawione w niej zepsute produkty. Procesowi psucia najszybciej ulegają warzywa, owoce, otwarte przetwory oraz nabiał. Jeśli pleśń znajdująca się na produkcie przeniosła się również na półkę, to koniecznie trzeba umyć całą lodówkę. Półki i koszyki znajdujące się na drzwiach należy zdjąć i umyć w ciepłej wodzie z dodatkiem płynu do mycia naczyń. To samo robimy z szufladami na owoce i warzywa oraz wszystkimi półkami znajdującymi się nad nimi. Następnie dokładnie myjemy całe wnętrze urządzenia. Bardzo ważną kwestią jest wnikliwe sprawdzenie uszczelki i wyczyszczenie wszystkich jej szczelin. Brudną uszczelkę należy umyć wodą zmieszaną z sodą oczyszczoną.

Ostatnim etapem jest odkażenie lodówki. Jej wnętrze musi zostać przetarte ściereczką nawilżoną alkoholem lub octem. Szczególną uwagę należy zwrócić na okolice, w których może gromadzić się wilgoć (okolice odpływu). Przetrzeć należy również wszystkie półki oraz szuflady. Mniejsze elementy można również wyparzyć w gorącej wodzie.

Na przyszłość powinno się pamiętać o niewkładaniu do lodówki bardzo ciepłych produktów, które mogą parować oraz o regularnym wyrzucaniu z niej pękniętych i nadpsutych produktów. Taka profilaktyka na pewno pomoże w znacznym stopniu uchronić urządzenie przed pleśnią.
 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Korzystanie z serwisu wymaga akceptacji regulaminu.

Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności serwisu Fachmistrz.pl rozwiń

Chcę dostawać informacje handlowe od FCHM sp. z o.o.