Jak wyczyścić lodówkę z pleśni krok po kroku?

jak wyczyścić lodówkę z pleśniLodówka jest jednym z tych urządzeń, które wymagają regularnego czyszczenia. Niestety duża część ludzi zapomina o wykonywaniu tej czynności w określonym czasie, czego skutkiem jest powstawanie nieprzyjemnego zapachu, zbieranie się wody na dnie lodówki oraz pojawianie się w niej pleśni. Jak skutecznie wyczyścić urządzenie z rozwiniętej już pleśni oraz towarzyszących jej szkodliwych bakterii?

Przyczyną powstawania pleśni w lodówce są pozostawione w niej zepsute produkty. Procesowi psucia najszybciej ulegają warzywa, owoce, otwarte przetwory oraz nabiał. Jeśli pleśń znajdująca się na produkcie przeniosła się również na półkę, to koniecznie trzeba umyć całą lodówkę. Półki i koszyki znajdujące się na drzwiach należy zdjąć i umyć w ciepłej wodzie z dodatkiem płynu do mycia naczyń. To samo robimy z szufladami na owoce i warzywa oraz wszystkimi półkami znajdującymi się nad nimi. Następnie dokładnie myjemy całe wnętrze urządzenia. Bardzo ważną kwestią jest wnikliwe sprawdzenie uszczelki i wyczyszczenie wszystkich jej szczelin. Brudną uszczelkę należy umyć wodą zmieszaną z sodą oczyszczoną.

Ostatnim etapem jest odkażenie lodówki. Jej wnętrze musi zostać przetarte ściereczką nawilżoną alkoholem lub octem. Szczególną uwagę należy zwrócić na okolice, w których może gromadzić się wilgoć (okolice odpływu). Przetrzeć należy również wszystkie półki oraz szuflady. Mniejsze elementy można również wyparzyć w gorącej wodzie.

Na przyszłość powinno się pamiętać o niewkładaniu do lodówki bardzo ciepłych produktów, które mogą parować oraz o regularnym wyrzucaniu z niej pękniętych i nadpsutych produktów. Taka profilaktyka na pewno pomoże w znacznym stopniu uchronić urządzenie przed pleśnią.
 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Szanowni Państwo,

z przyjemnością pragniemy poinformować, że od dnia 30.12.2021 Fachmistrz został częścią Mondial Assistance, lidera usług pomocowych w Polsce.

Naszym priorytetem na najbliższy czas jest skupienie się na rozwoju współpracy i oferty dla klientów instytucjonalnych.
W związku z tym podjęliśmy decyzję o zawieszeniu obsługi klientów indywidualnych.

Zainteresowanych ofertą B2B w zakresie kompleksowych usług technicznych i remontowych zapraszamy do kontaktu email serwis@fachmistrz.pl.

Dedykowany kontakt dla podmiotów rynku ubezpieczeniowego (przywracanie nieruchomości do stanu sprzed szkody, usługi assistance) email likwidacja@fachmistrz.pl.