Jak wymienić żarówkę w lodówce i ile to kosztuje?

jak wymienic zarowke w lodówceŻarówki są elementami, które dość często się przepalają, szczególnie podczas ich notorycznego włączania i wyłączania. Podobnie ma się sytuacja z tymi, występującymi w lodówkach, gdyż urządzenia te są otwierane nawet kilkanaście razy w ciągu dnia. Proces wymiany żarówki na nową nie jest skomplikowany i może sobie z nim poradzić każdy domownik. Ważnym natomiast jest, aby wybrać egzemplarz dokładnie odpowiadający modelowi lodówki.

Przed dokonywaniem wszelkich napraw oraz wymian, w celu zachowania maksymalnego bezpieczeństwa każde urządzenie powinno zostać odłączone od źródła zasilania. Chcąc wymienić żarówkę w lodówce, należy w pierwszej kolejności zdjąć osłonkę, która ją zakrywa. W większości modeli osłona montowana jest na zatrzaski (czasami również na śrubki), które trzeba podważyć. Wskazówki odnośnie demontażu elementu znajdują się w instrukcji obsługi. Następnie wykręcamy spaloną żarówkę i wstawiamy w jej miejsce nowy egzemplarz. Tę czynność należy wykonywać w rękawiczce, ponieważ cienkie szkło żarówki może pęknąć pod wpływem zmiany temperatur.

Wybierając nową żarówkę, koniecznie trzeba trzymać się instrukcji w celu wybrania dedykowanego modelu o określonych parametrach. Jeśli decydujemy się na zakup zamiennika, to producent musi podać jego numer, który następnie należy zweryfikować i sprawdzić jego zgodność z oryginałem. Od tego zależy czy będzie on pasował do naszego urządzenia.

Ceny nowych żarówek mieszczą się w przedziale 35-90 zł, ich koszt zależny jest głównie od modelu lodówki, do której jest ona montowana.
 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Korzystanie z serwisu wymaga akceptacji regulaminu.

Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności serwisu Fachmistrz.pl rozwiń

Chcę dostawać informacje handlowe od FCHM sp. z o.o.