Jaki jest koszt wymiany agregatu w lodówce?

koszt wymiany agregatu w lodówceLodówka jest jednym z najważniejszych sprzętów każdego gospodarstwa domowego. Kiedy urządzenie zaczyna słabiej chłodzić i/lub mrozić, jakość produktów w nim się znajdujących zaczyna tracić świeżość, a nawet ulegać nadpsuciu. Sprawcą całego zamieszania może być termostat jak również serce całego urządzenia, czyli agregat.

Zepsuta lodówka jest problemem, który należy jak najszybciej rozwiązać. Jej nieprawidłowe funkcjonowanie można naprawić bez większych ingerencji, np. zapewniając jej idealny poziom, kiedy urządzenie zaczyna hałasować lub czyszcząc uszczelkę drzwi, gdy urządzenie traci szczelność. Zdarzają się jednak poważniejsze awarie, których nie można zdiagnozować i usunąć bez pomocy fachowca.

Objawem świadczącym o uszkodzeniu agregatu jest niewłączająca się lodówka. Jeśli urządzenie hałasuje mimo wypoziomowania, może to oznaczać, że sprężarka uległa uszkodzeniu. Kolejnym symptomem świadczącym o uszkodzeniu tego podzespołu jest nieregularne jego działanie – niewłączanie się lub zaprzestawanie pracy już po kilku sekundach.

Należy również pamiętać, że agregat może ulec uszkodzeniu z winy termostatu. Ta część odpowiedzialna jest za uruchamianie oraz wyłączanie sprężarki. Jeśli termostat zepsuje się w złym momencie, to agregat może zacząć pracować bez przerwy czego efektem będą wyższe rachunki za prąd, przegrzanie podzespołu, a następnie jego przepalenie. Sama wymiana może trwać do dwóch dni, a jej koszt będzie mieścił się w przedziale ok. 400-500 zł.

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Korzystanie z serwisu wymaga akceptacji regulaminu.

Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności serwisu Fachmistrz.pl rozwiń

Chcę dostawać informacje handlowe od FCHM sp. z o.o.