Jakie są objawy ubytku czynnika chłodzącego w lodówce?

objawy ubytku czynnika chłodzącego w lodówceNieprawidłowe działanie lodówki może przysporzyć wielu problemów. W źle działającym urządzeniu szybciej psuje się jedzenie. Chłodziarka może jednak ulec trwałemu uszkodzeniu, jeśli poziom czynnika chłodzącego będzie zbyt niski. Jakie są objawy jego niedoboru?


Jednym z głównych symptomów świadczących o niskim poziomie chłodziwa w lodówce jest zbyt wysoka temperatura w urządzeniu. Nawet po jej obniżeniu produkty znajdujące się wewnątrz nie są schładzane. Może się również zdarzyć, że przy dużych niedoborach czynnika, sprężarka będzie wytwarzać tylko ciepłe powietrze, które będzie wyraźnie wyczuwalne.
Jeśli posiadamy chłodziarko-zamrażarkę to jedna z komór może być prawidłowa schłodzona, natomiast w drugiej będzie się znajdować zbyt wysoka temperatura, przez co urządzenie nie spełnia swojego zadania. Taki stan rzeczy również może świadczyć o niedoborach chłodziwa.


Powyższe awarie nie zawsze muszą świadczyć o niskim poziomie czynnika chłodniczego, ale również o jego nierównomiernym rozłożeniu. Jest to konsekwencją nieprawidłowo ustawionej lodówki. Problem ten rozwiąże wyregulowanie nóżek w celu wypoziomowania urządzenia. W przeciwnym razie agregat będzie dłużej pracować by móc utrzymać właściwą temperaturę.
Niedobór czynnika w lodówce jest poważnym problemem, który należy jak najszybciej usunąć. W celu sprawdzenia poziomu chłodziwa w urządzeniu musimy skontaktować się z serwisem, który dokona diagnozy i uzupełni ewentualny jego ubytek.
 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Korzystanie z serwisu wymaga akceptacji regulaminu.

Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności serwisu Fachmistrz.pl rozwiń

Chcę dostawać informacje handlowe od FCHM sp. z o.o.