Koszt wymiany zepsutej sprężarki w lodówce

koszt wymiany zepsutej sprężarki w lodówceBez lodówki trudno wyobrazić sobie dzisiaj normalne funkcjonowanie. Jej awaria to taka mała katastrofa, która zupełnie dezorganizuje nam życie. Jeśli usterka jest niewielka, to jeszcze pół biedy – fachowiec naprawi ją od ręki. Gorzej, kiedy psuje się jedna z głównych części, np. sprężarka. Ile może potrwać naprawa lodówki i z jakimi kosztami się wiąże?

Za co odpowiada sprężarka?

Sprężarka w lodówce to najważniejszy element, który odpowiada za obniżenie temperatury wewnątrz urządzenia. Pompuje ona czynnik chłodzący po całym systemie i sprawia, że lodówka działa właściwie. Dlatego często nazywa się ją sercem lodówki, ponieważ umożliwia obieg czynnika chłodzącego i transportuje go dzięki wytworzonemu ciśnieniu do pozostałych głównych elementów systemu – skraplacza i parownika. Awaria sprężarki w lodówce sprawi, że urządzenie przestanie chłodzić. Konieczna będzie wymiana części, niestety dosyć kosztowna.

Kosz wymiany sprężarki w lodówce

Cena usługi uzależniona będzie w głównej mierze od klasy urządzenia. Oryginalne sprężarki do lodówek od popularnych producentów nie należą do najtańszych. Na cenę usługi dodatkowo wpłynie również koszt pracy specjalisty. A ten będzie również względnie wysoki ze względu na stopień skomplikowania wymiany. Całkowity koszt naprawy lodówki z zepsutą sprężąrką obejmujący zakup nowego elementu i cenę wykonania usługi może zaczynać się w okolicy 500 złotych. Cena ta będzie rosnąć w zależności od kosztu wymienianego elementu.
 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Szanowni Państwo,

z przyjemnością pragniemy poinformować, że od dnia 30.12.2021 Fachmistrz został częścią Mondial Assistance, lidera usług pomocowych w Polsce.

Naszym priorytetem na najbliższy czas jest skupienie się na rozwoju współpracy i oferty dla klientów instytucjonalnych.
W związku z tym podjęliśmy decyzję o zawieszeniu obsługi klientów indywidualnych.

Zainteresowanych ofertą B2B w zakresie kompleksowych usług technicznych i remontowych zapraszamy do kontaktu email serwis@fachmistrz.pl.

Dedykowany kontakt dla podmiotów rynku ubezpieczeniowego (przywracanie nieruchomości do stanu sprzed szkody, usługi assistance) email likwidacja@fachmistrz.pl.