Koszt wymiany zepsutej sprężarki w lodówce

koszt wymiany zepsutej sprężarki w lodówceBez lodówki trudno wyobrazić sobie dzisiaj normalne funkcjonowanie. Jej awaria to taka mała katastrofa, która zupełnie dezorganizuje nam życie. Jeśli usterka jest niewielka, to jeszcze pół biedy – fachowiec naprawi ją od ręki. Gorzej, kiedy psuje się jedna z głównych części, np. sprężarka. Ile może potrwać naprawa lodówki i z jakimi kosztami się wiąże?

Za co odpowiada sprężarka?

Sprężarka w lodówce to najważniejszy element, który odpowiada za obniżenie temperatury wewnątrz urządzenia. Pompuje ona czynnik chłodzący po całym systemie i sprawia, że lodówka działa właściwie. Dlatego często nazywa się ją sercem lodówki, ponieważ umożliwia obieg czynnika chłodzącego i transportuje go dzięki wytworzonemu ciśnieniu do pozostałych głównych elementów systemu – skraplacza i parownika. Awaria sprężarki w lodówce sprawi, że urządzenie przestanie chłodzić. Konieczna będzie wymiana części, niestety dosyć kosztowna.

Kosz wymiany sprężarki w lodówce

Cena usługi uzależniona będzie w głównej mierze od klasy urządzenia. Oryginalne sprężarki do lodówek od popularnych producentów nie należą do najtańszych. Na cenę usługi dodatkowo wpłynie również koszt pracy specjalisty. A ten będzie również względnie wysoki ze względu na stopień skomplikowania wymiany. Całkowity koszt naprawy lodówki z zepsutą sprężąrką obejmujący zakup nowego elementu i cenę wykonania usługi może zaczynać się w okolicy 500 złotych. Cena ta będzie rosnąć w zależności od kosztu wymienianego elementu.
 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Korzystanie z serwisu wymaga akceptacji regulaminu.

Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności serwisu Fachmistrz.pl rozwiń

Chcę dostawać informacje handlowe od FCHM sp. z o.o.