Skąd bierze się woda w lodówce i jak się jej pozbyć ?

woda w lodowceWoda w lodówce to jeden z najczęściej występujących problemów związanych z użytkowaniem tego urządzenia. Nadmierna wilgoć może pojawiać się z różnych przyczyn i świadczy o tym, że sprzęt nie działa tak jak powinien, stąd warto jak najszybciej znaleźć źródło awarii.

Woda w lodówce zbiera się najczęściej wtedy, gdy odpływ odprowadzający wilgoć jest zatkany. W pierwszej kolejności należy więc sprawdzić jego drożność – może on zapychać się w skutek automatycznego odszroniania. Jeśli oczyszczenie odpływu nie pomogło, trzeba zweryfikować drożność rurki odpływowej, która znajduje się pod oddającą ciepło kratownicową.

Innym powodem zbierania się wody w lodówce może być uszkodzona uszczelka drzwi. W takich sytuacjach ciepłe powietrze przedostaje się do wnętrza chłodziarki, gdzie panuje niższa temperatura, a w efekcie skraplanie pary wodnej powoduje nadmierną wilgoć. Jeśli uszczelka drzwi jest zniszczona, wystarczy ją wymienić na nową.

Woda w lodówce pojawia się także wówczas, gdy awarii ulegnie układ chłodzący. Wtedy czynnik chłodzący nie dociera do wszystkich części lodówki powodując skraplanie się pary wodnej. Zdarza się też, że przyczyną problemu z wodą w lodówce jest niedobór czynnika chłodzącego, np. z powodu nieszczelności układu. Tego typu naprawy, podobnie jak uzupełnienie chłodziwa, to zadania dla fachowca.
 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Szanowni Państwo,

z przyjemnością pragniemy poinformować, że od dnia 30.12.2021 Fachmistrz został częścią Mondial Assistance, lidera usług pomocowych w Polsce.

Naszym priorytetem na najbliższy czas jest skupienie się na rozwoju współpracy i oferty dla klientów instytucjonalnych.
W związku z tym podjęliśmy decyzję o zawieszeniu obsługi klientów indywidualnych.

Zainteresowanych ofertą B2B w zakresie kompleksowych usług technicznych i remontowych zapraszamy do kontaktu email serwis@fachmistrz.pl.

Dedykowany kontakt dla podmiotów rynku ubezpieczeniowego (przywracanie nieruchomości do stanu sprzed szkody, usługi assistance) email likwidacja@fachmistrz.pl.