Wymiana filtra wody w lodówce, jak to zrobić?

wymiana filtra wody w lodówceW domach coraz częściej pojawiają się lodówki wyposażone w kostkarkę i dystrybutor wody. Sprzęty wyposażone w takie udogodnienia wymagają jednak wykonywania dodatkowych czynności, do których zalicza się regularna wymiana filtra wody. Jeśli będzie on miał ograniczoną sprawność, to w/w funkcje mogą przestać działać. Jak dokonać wymiany filtra w lodówce?

Pierwszą czynnością jaką należy wykonać jest znalezienie przyłącza wody do lodówki i zakręcenie zaworu doprowadzającego wodę. W kolejnym kroku wylewamy wodę z dystrybutora. Następnie trzeba wyciągnąć zawleczkę znajdującą się w końcówce filtra, wcisnąć kołnierz i wyciągnąć wężyk. Tę czynność należy powtórzyć w celu wyjęcia wężyka znajdującego się po drugiej stronie filtra. Po wszystkim można wyrzucić stary element.

W celu podłączenia nowego produktu trzeba odciąć końcówki wężyka. Następnie ściągamy zawleczkę ochronną z filtra i wkładamy wężyk do środka na głębokość ok. 2 cm, po czym wciskamy zawleczkę. Kierunek przepływu wody w filtrze musi być zgodny z tym występującym w obiegu (znajduje się on na etykiecie filtra). Odkręcamy zawór podłączenia wody do lodówki i przepuszczamy wodę przez filtr przez ok. 5 minut. Następnie montujemy drugą końcówkę wężyka do filtra i zabezpieczamy ją zawleczką.

Na samym końcu koniecznym jest przeczyszczenie systemu. W tym celu przepuszczamy wodę w dystrybutorze przez kolejne 3 minuty i w międzyczasie sprawdzamy czy nowy filtr nie przecieka. Ostatnim elementem jest zresetowanie na wyświetlaczu lodówki kontrolki filtra. Kolejna wymiana powinna nastąpić po sześciu miesiącach.

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Korzystanie z serwisu wymaga akceptacji regulaminu.

Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności serwisu Fachmistrz.pl rozwiń

Chcę dostawać informacje handlowe od FCHM sp. z o.o.