Wymiana termostatu w lodówce - ile to może kosztować ?

wymiana termostatu w lodowceTermostat to jeden z najważniejszych elementów lodówki mających wpływ na prawidłowe działanie całego urządzenia. Jego zadaniem jest uruchamiać sprężarkę napędzającą układ chodzący gdy temperatura wewnątrz chłodziarki rośnie, oraz wyłączać ją, kiedy w komorze jest zbyt chłodno. Jak rozpoznać, że zbliża się wymiana termostatu w lodówce?

O tym, że termostat jest uszkodzony świadczy zazwyczaj fakt, że sprężarka działa cały czas albo uruchamia się zbyt rzadko. Problemy z tym elementem można rozpoznać również po tym, że w chłodziarce panuje zbyt wysoka lub za niska temperatura. Jeśli więc w lodówce pojawia się szron albo lód, bądź przeciwnie – w chłodziarce jest zbyt ciepło, może to świadczyć właśnie o problemach z termostatem. Najwyraźniej na jego uszkodzenie wskazuje wyłączanie się sprężarki tuż po uruchomieniu – lodówka wówczas pracuje tylko przez kilka sekund. Jeśli sprężarka nie włącza się wcale, prawdopodobnie to ona jest powodem awarii.

Wymiana termostatu w lodówce wykonana przez fachowca wraz z częścią zamienną kosztuje ok. 140 – 200zł

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Szanowni Państwo,

z przyjemnością pragniemy poinformować, że od dnia 30.12.2021 Fachmistrz został częścią Mondial Assistance, lidera usług pomocowych w Polsce.

Naszym priorytetem na najbliższy czas jest skupienie się na rozwoju współpracy i oferty dla klientów instytucjonalnych.
W związku z tym podjęliśmy decyzję o zawieszeniu obsługi klientów indywidualnych.

Zainteresowanych ofertą B2B w zakresie kompleksowych usług technicznych i remontowych zapraszamy do kontaktu email serwis@fachmistrz.pl.

Dedykowany kontakt dla podmiotów rynku ubezpieczeniowego (przywracanie nieruchomości do stanu sprzed szkody, usługi assistance) email likwidacja@fachmistrz.pl.