Wymiana uszczelki w lodówce - jak to zrobić i ile to kosztuje ?

Wymiana uszczelki w lodówceUszkodzona uszczelka w drzwiach lodówki sprawia, że do chłodziarki dostaje się ciepłe powietrze, przez co wewnątrz skrapla się para wodna. To jednak nie wszystko – agregat nieszczelnej lodówki musi pracować intensywniej, aby utrzymać odpowiednio niską temperaturę, co przekłada się na większe zużycie energii elektrycznej. Taka sytuacja może też prowadzić do szybszego psucia się żywności. Wymiana uszczelki w lodówce jest więc czasem konieczna, aby całe urządzenie funkcjonowało prawidłowo.

W lodówkach najczęściej spotyka się uszczelki wklejane, wtykane, lub wkręcane na śruby, przede wszystkim należy więc kupić uszczelkę pasującą do posiadanego modelu lodówki. Najprostsza jest wymiana uszczelki wtykanej – wówczas wystarczy ją odchylić i wyjąć, a na jej miejsce włożyć nową. Uszczelkę klejoną trzeba odchylić i wyciąć za pomocą ostrego nożyka w miejscu klejenia. Nową uszczelkę należy najpierw przymierzyć i odpowiednio dociąć pod kątem 45º - dzięki temu po przyklejeniu otrzymamy kąt prosty. Dostępne w sklepach z częściami do lodówek zestawy zawierają wszystko co niezbędne do montażu. Przed nałożeniem kleju warto jeszcze raz upewnić się, że uszczelka została dobrze wymierzona. Podczas klejenia uszczelkę trzeba dociskać miejsce przy miejscu.

Wymiana uszczelki w lodówce nie należy do najbardziej skomplikowanych, ale osoby nie czujące się na siłach, aby wykonać to zadanie, mogą wezwać fachowca. Koszt takiej usługi wynosi ok. 150 – 200 zł.
 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Korzystanie z serwisu wymaga akceptacji regulaminu.

Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności serwisu Fachmistrz.pl rozwiń

Chcę dostawać informacje handlowe od FCHM sp. z o.o.