Ile kosztuje wymiana grzałki w piekarniku ?

ile kosztuje wymiana grzałki w piekarnikuW intensywnie użytkowanym piekarniku najczęstszym awariom ulegają grzałki. Kiedy któraś z nich przestaje działać, piekarnik nie zapewnia odpowiedniej funkcjonalności.

Przed wymianą upewnijmy się, która z grzałek jest zepsuta. Decydując się na naprawę we własnym zakresie musimy zakupić nową grzałkę. Jej koszt zależny jest od producenta i wynosi zwykle od kilkudziesięciu do nawet 200 zł (ceny dolnych i górnych grzałek są zbliżone).

Jeśli awarii uległa dolna grzałka, za pomocą śrubokrętu krzyżakowego demontujemy tylną blachę piekarnika przymocowaną czterema śrubami. Po ściągnięciu osłony odpinamy złączki (najlepiej zrobić im uprzednio zdjęcie w celu prawidłowego ich ponownego podpięcia) i delikatnie odwijamy izolację, aby dostać się do mocowań, które następnie lekko odginamy. Potem należy pociągnąć grzałkę do siebie, aby ją wyjąć. Po wstawieniu nowej części wykonujemy wszystkie czynności w odwrotnej kolejności.

Wymieniając górną grzałkę działamy w podobny sposób. Nie odwijamy jedynie izolacji, ponieważ nie utrudnia ona dostępu do mocowań. Musimy także posiadać dodatkowy klucz do odkręcenia dwóch śrub przytrzymujących grzałkę. W tym przypadku podzespół wyciągamy oraz wkładamy od frontu – przez otwór w piekarniku.

Postępując zgodnie z instrukcją jesteśmy w stanie wymienić grzałkę w piekarniku na własną rękę, ograniczając przy tym koszty do zakupu samego elementu. Jeśli jednak nie czujemy się na siłach, to warto powierzyć całe zadanie fachowcowi, który zrobi to za nas. Taka usługa jest wyceniana na ok. 100 zł.

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Korzystanie z serwisu wymaga akceptacji regulaminu.

Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności serwisu Fachmistrz.pl rozwiń

Chcę dostawać informacje handlowe od FCHM sp. z o.o.