Ile kosztuje wymiana szyby w piekarniku?

ile kosztuje wymiana szyby w piekarnikuPiekarnik jest jednym z podstawowych urządzeń występujących w każdym gospodarstwie domowym. Istnieją sytuacje, w których niefortunnie zamykamy drzwi urządzenia ze zbyt dużą siłą, w skutek czego szyba wewnętrzna piekarnika pęka i może ulec „rozsypaniu”. Jak wymienić uszkodzony element oraz jaki będzie tego koszt?

Podstawową czynnością przy wykonywaniu większej czy też mniejszej naprawy zawsze jest odłączenie urządzenia od źródła zasilania, po czym możemy przystępować do dalszego działania.
Na każdym urządzeniu winna znajdować się tabliczka znamionowa z numerami poszczególnych elementów. Dzięki niej można bez większych problemów zamówić nową szybę do piekarnika. Ceny szyb wewnętrznych oscylują w granicach 50-100 zł.

Aby rozpocząć wymianę elementu na nowy, należy maksymalnie otworzyć drzwi piekarnika (na czas przeprowadzanej naprawy powinny zostać zablokowane, ponieważ mogą się samoczynnie zamknąć na skutek utraty wagi po wyjęciu uszkodzonego elementu). Następnie lokalizujemy celowniki znajdujące się przy górnej listwie drzwi i wykręcamy z nich dwie śrubki. Po wykonaniu tej czynności ściągamy listwę i możemy wyjąć uszkodzoną szybę ostrożnie pociągając ją do siebie. Nowy element nakładamy matową stroną do środka, celując rogami szyby w dolne mocowania drzwiczek, po czym możemy zamontować górną listwę drzwi (zaokrągloną stroną do dołu). Montujemy celowniki i dokręcamy je śrubami. Następnie możemy zamknąć drzwi i ponownie podłączyć urządzenie do prądu w celu dalszego użytku.
 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Korzystanie z serwisu wymaga akceptacji regulaminu.

Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności serwisu Fachmistrz.pl rozwiń

Chcę dostawać informacje handlowe od FCHM sp. z o.o.