Jak poprawnie wyczyścić piekarnik elektryczny ?

Jak poprawnie wyczyścić piekarnik elektrycznyProducenci nowoczesnych piekarników dbają o to, by nie tylko użytkowanie, ale i czyszczenie tego typu urządzeń było wygodne. Łatwy demontaż szyb pozwalający dokładnie wyczyścić drzwiczki to jednak nie wszystko. Funkcja pyrolizy oraz panele katalityczne znacznie ułatwiają utrzymanie w czystości urządzenia. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni program, aby piekarnik rozgrzał się do wysokiej temperatury spopielając resztki jedzenia, a po ostygnięciu zebrać popiół wilgotną ściereczką. A jak wyczyścić piekarnik elektryczny z panelami katalitycznymi? Tutaj również zadanie nie jest trudne, bo trzeba tylko wytrzeć ścianki urządzenia wilgotną szmatką – specjalna powierzchnia paneli sprawia, że czyszczenie jest znacznie łatwiejsze.

Oczywiście nie wszystkie modele mają funkcje pozwalające w łatwy sposób pozbyć się zabrudzeń. Jak wyczyścić piekarnik elektryczny bez tych udogodnień? W tym przypadku najlepiej sprawdzi się pasta wykonana z sody oczyszczonej i wody. Wystarczy rozprowadzić ją po powierzchni piekarnika i odczekać kilkanaście minut, a następnie całość wyczyścić gąbką do mycia naczyń i na koniec usunąć resztki pasty za pomocą wilgotnej ściereczki.
 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Szanowni Państwo,

z przyjemnością pragniemy poinformować, że od dnia 30.12.2021 Fachmistrz został częścią Mondial Assistance, lidera usług pomocowych w Polsce.

Naszym priorytetem na najbliższy czas jest skupienie się na rozwoju współpracy i oferty dla klientów instytucjonalnych.
W związku z tym podjęliśmy decyzję o zawieszeniu obsługi klientów indywidualnych.

Zainteresowanych ofertą B2B w zakresie kompleksowych usług technicznych i remontowych zapraszamy do kontaktu email serwis@fachmistrz.pl.

Dedykowany kontakt dla podmiotów rynku ubezpieczeniowego (przywracanie nieruchomości do stanu sprzed szkody, usługi assistance) email likwidacja@fachmistrz.pl.