Jak skutecznie pozbyć się przykrego zapachu z piekarnika?

jak pozbyć się przykrego zapachu z piekarnikaPiekarnik podobnie jak inne urządzenia gospodarstwa domowego wymaga regularnego czyszczenia. Podczas przyrządzania potraw, na ściankach komory piekarnika i wewnętrznej szybie drzwiczek pozostają resztki jedzenia, które po pewnym czasie zaczynają się psuć wydzielając przy tym nieprzyjemny zapach. Jak się go pozbyć?

W pierwszej kolejności konieczne jest umycie wnętrza piekarnika. Do wykonania tej czynności można użyć dedykowanych środków chemicznych dostępnych w większości sklepów lub sody oczyszczonej (skutecznie usuwa tłuszcz i przypalone resztki). Wybierając drugi wariant należy łyżeczkę sody zalać gorącą wodą (ok. pół litra). Następnie przy pomocy gąbki można przystąpić do dokładnego czyszczenia komory.

Inną metodą pozwalająca pozbyć się zanieczyszczeń z wnętrza piekarnika jest użycie wody z cytryną. Do naczynia żaroodpornego wlewamy pół litra wody, do której następnie wyciskamy sok z co najmniej połowy cytrusa. Tak odsłonięte naczynie wstawiamy do piekarnika i doprowadzamy do wrzenia wody. Dzięki parze brud zmięknie i stanie się łatwy do usunięcia, a samo wnętrze urządzenia nabierze świeżości.

Aby skutecznie pozbyć przykrego zapachu z piekarnika, należy po jego wyczyszczeniu włożyć do środka talerzyk, na którym będą się znajdować skórki pomarańczy, cytryny i np. mięta (urządzenie powinno być dość mocno rozgrzane). Innym sposobem, który przywróci świeżość urządzeniu, jest umieszczenie w jego wnętrzu naczynia z gorącą wodą, do której dodajemy kilka kropel wybranych olejków eterycznych.
 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Korzystanie z serwisu wymaga akceptacji regulaminu.

Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności serwisu Fachmistrz.pl rozwiń

Chcę dostawać informacje handlowe od FCHM sp. z o.o.