Jak sprawdzić czy termostat w piekarniku działa?

jak sprawdzić czy termostat w piekarniku działaPiekarnik to najlepszy przyjaciel osób kochających wypiekać domowe ciasta. Jeśli awarii ulegnie w nim termostat, to niestety konieczne będzie wezwanie serwisanta, który usunie usterkę. Jak zdiagnozować, czy termostat działa jak należy?

 

  • Nie słychać charakterystycznego kliknięcia. W przypadku termostatów mechanicznych przy skręcaniu gałki do pozycji „0” słychać wyraźne kliknięcie oznaczające załączanie i rozłączanie styków. Jeśli nie słyszymy tego w naszym piekarniku, będzie to oznaczać, że termostat jest niesprawny.

 

  • Spalenie ciasta lub jego niedopiekanie. Jeśli wszystkie grzałki pracują prawidłowo, a mimo to piekarnik nie jest w stanie utrzymać wewnątrz odpowiedniej temperatury, oznacza to, że termostat najprawdopodobniej uległ uszkodzeniu.

 

  • Cukier pomoże nam sprawdzić, czy termostat działa prawidłowo. Istnieje prosty i jednocześnie precyzyjny sposób, pozwalający zdiagnozować czy nasz piekarnik nagrzewa się prawidłowo – rozgrzewamy go do 175 stopni, po czym wkładamy do środka cukier w foremce – powinien pozostać w swojej naturalnej formie, następnie należy podnieść temperaturę do 185 stopni. Jeśli cukier zacznie się karmelizować będzie to oznaczać, że termostat działa prawidłowo (sacharoza podlega temu procesowi przy temperaturze 186 stopni).

 

 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Korzystanie z serwisu wymaga akceptacji regulaminu.

Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności serwisu Fachmistrz.pl rozwiń

Chcę dostawać informacje handlowe od FCHM sp. z o.o.