Jak sprawdzić i wymienić grzałkę w piekarniku ?

jak sprawdzic i wymienic grzalke w piekarnikuGrzałka to jeden z tych elementów, które psują się najczęściej w kuchenkach gazowych oraz gazowo – elektrycznych. Chociaż wykonana jest solidnie, po długim czasie intensywnego użytkowania piekarnika może ulec uszkodzeniu. O problemie świadczy fakt, że urządzenie nie grzeje po ustawieniu odpowiedniej temperatury.

Wymiana grzałki w piekarniku wymaga zdjęcia tylnej blachy, która jest przykręcona czterema śrubami. Przed wymontowaniem starej grzałki można sprawdzić za pomocą omomierza czy rzeczywiście jest ona uszkodzona – jeśli wartość po przyłożeniu urządzenia nie ulega zmianie, wymiana grzałki w piekarniku będzie koniecznością.

Podczas wyjmowania grzałki należy uważać, aby warstwa izolacji się nie przesunęła i nie uszkodziła. Mocowania grzałki można łatwo odgiąć korzystając z płaskiego śrubokręta. Później wystarczy usunąć stary element i zamontować nowy podłączając w odpowiedniej kolejności konektory i zaginając mocowania. Pamiętajmy też o odpowiednim ułożeniu izolacji. Na koniec wystarczy przykręcić tylną blachę i uruchomić urządzenie, aby sprawdzić czy działa poprawnie.

Wymiana grzałki w piekarniku nie powinna sprawić większych trudności, ale osoby nie czujące się na siłach, aby wykonać to zadanie, powinny skorzystać z pomocy fachowca.
 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Korzystanie z serwisu wymaga akceptacji regulaminu.

Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności serwisu Fachmistrz.pl rozwiń

Chcę dostawać informacje handlowe od FCHM sp. z o.o.