Jak sprawdzić i wymienić grzałkę w piekarniku ?

jak sprawdzic i wymienic grzalke w piekarnikuGrzałka to jeden z tych elementów, które psują się najczęściej w kuchenkach gazowych oraz gazowo – elektrycznych. Chociaż wykonana jest solidnie, po długim czasie intensywnego użytkowania piekarnika może ulec uszkodzeniu. O problemie świadczy fakt, że urządzenie nie grzeje po ustawieniu odpowiedniej temperatury.

Wymiana grzałki w piekarniku wymaga zdjęcia tylnej blachy, która jest przykręcona czterema śrubami. Przed wymontowaniem starej grzałki można sprawdzić za pomocą omomierza czy rzeczywiście jest ona uszkodzona – jeśli wartość po przyłożeniu urządzenia nie ulega zmianie, wymiana grzałki w piekarniku będzie koniecznością.

Podczas wyjmowania grzałki należy uważać, aby warstwa izolacji się nie przesunęła i nie uszkodziła. Mocowania grzałki można łatwo odgiąć korzystając z płaskiego śrubokręta. Później wystarczy usunąć stary element i zamontować nowy podłączając w odpowiedniej kolejności konektory i zaginając mocowania. Pamiętajmy też o odpowiednim ułożeniu izolacji. Na koniec wystarczy przykręcić tylną blachę i uruchomić urządzenie, aby sprawdzić czy działa poprawnie.

Wymiana grzałki w piekarniku nie powinna sprawić większych trudności, ale osoby nie czujące się na siłach, aby wykonać to zadanie, powinny skorzystać z pomocy fachowca.
 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Szanowni Państwo,

z przyjemnością pragniemy poinformować, że od dnia 30.12.2021 Fachmistrz został częścią Mondial Assistance, lidera usług pomocowych w Polsce.

Naszym priorytetem na najbliższy czas jest skupienie się na rozwoju współpracy i oferty dla klientów instytucjonalnych.
W związku z tym podjęliśmy decyzję o zawieszeniu obsługi klientów indywidualnych.

Zainteresowanych ofertą B2B w zakresie kompleksowych usług technicznych i remontowych zapraszamy do kontaktu email serwis@fachmistrz.pl.

Dedykowany kontakt dla podmiotów rynku ubezpieczeniowego (przywracanie nieruchomości do stanu sprzed szkody, usługi assistance) email likwidacja@fachmistrz.pl.