Jak wyczyścić przypaloną szybę piekarnika ?

jak wyczyścić przypaloną szybę piekarnikaZaschnięte zabrudzenia w piekarniku wydają się być trudne do usunięcia, ale zazwyczaj wystarczy trochę cierpliwości, aby się ich pozbyć. Chociaż w sklepach z chemią gospodarczą nie brakuje specjalnych preparatów do mycia piekarników, najbezpieczniej jest wykorzystać domowe sposoby. Wystarczy soda i woda, aby pozbyć się nawet trudnych plam z tłuszczu.

Jak wyczyścić szybę w piekarniku? W niektórych modelach szybę można w łatwy sposób zdemontować, co znacznie całe zadanie ułatwia. Jeśli jednak nie jest to możliwe, najlepiej przygotować z sody oczyszczonej i wody mieszankę o konsystencji papki. Taki domowy preparat należy rozprowadzić na szybie, a następnie odczekać kilkanaście minut. Później wystarczy całość wyczyścić za pomocą gąbki do mycia naczyń oraz starej szczoteczki do zębów, która przyda się w przypadku trudno dostępnych miejsc. Na koniec całość trzeba zmyć wilgotną ściereczką.

Jak widać mycie szyby w piekarniku nie wymaga kupowania specjalnych preparatów, które nierzadko zawierają drażniące substancje. Wykorzystanie domowych sposobów gwarantuje nie tylko skuteczność, ale też bezpieczeństwo.
 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Szanowni Państwo,

z przyjemnością pragniemy poinformować, że od dnia 30.12.2021 Fachmistrz został częścią Mondial Assistance, lidera usług pomocowych w Polsce.

Naszym priorytetem na najbliższy czas jest skupienie się na rozwoju współpracy i oferty dla klientów instytucjonalnych.
W związku z tym podjęliśmy decyzję o zawieszeniu obsługi klientów indywidualnych.

Zainteresowanych ofertą B2B w zakresie kompleksowych usług technicznych i remontowych zapraszamy do kontaktu email serwis@fachmistrz.pl.

Dedykowany kontakt dla podmiotów rynku ubezpieczeniowego (przywracanie nieruchomości do stanu sprzed szkody, usługi assistance) email likwidacja@fachmistrz.pl.