Jak wyczyścić przypaloną szybę piekarnika ?

jak wyczyścić przypaloną szybę piekarnikaZaschnięte zabrudzenia w piekarniku wydają się być trudne do usunięcia, ale zazwyczaj wystarczy trochę cierpliwości, aby się ich pozbyć. Chociaż w sklepach z chemią gospodarczą nie brakuje specjalnych preparatów do mycia piekarników, najbezpieczniej jest wykorzystać domowe sposoby. Wystarczy soda i woda, aby pozbyć się nawet trudnych plam z tłuszczu.

Jak wyczyścić szybę w piekarniku? W niektórych modelach szybę można w łatwy sposób zdemontować, co znacznie całe zadanie ułatwia. Jeśli jednak nie jest to możliwe, najlepiej przygotować z sody oczyszczonej i wody mieszankę o konsystencji papki. Taki domowy preparat należy rozprowadzić na szybie, a następnie odczekać kilkanaście minut. Później wystarczy całość wyczyścić za pomocą gąbki do mycia naczyń oraz starej szczoteczki do zębów, która przyda się w przypadku trudno dostępnych miejsc. Na koniec całość trzeba zmyć wilgotną ściereczką.

Jak widać mycie szyby w piekarniku nie wymaga kupowania specjalnych preparatów, które nierzadko zawierają drażniące substancje. Wykorzystanie domowych sposobów gwarantuje nie tylko skuteczność, ale też bezpieczeństwo.
 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Korzystanie z serwisu wymaga akceptacji regulaminu.

Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności serwisu Fachmistrz.pl rozwiń

Chcę dostawać informacje handlowe od FCHM sp. z o.o.