Awaryjne otwieranie drzwi pralki - kilka skutecznych sposobów

awaryjne otwieranie drzwi pralkiCzasem zdarza się, że po zakończonym cyklu prania drzwi pralki pozostają zablokowane. Rozwiązania siłowe w tym przypadku mogą przynieść więcej szkody niż pożytku, dlatego warto wypróbować inne sposoby. Wiele też zależy od powodów takiej awarii.

Trudności z otworzeniem drzwi w pralce mogą być spowodowane awarią blokady. Wówczas trzeba sprawdzić czy nie ma na niej pęknięć lub innych widocznych uszkodzeń. Niekiedy blokuje się ona w wyniku chwilowego braku zasilania – wtedy urządzenie może nie zarejestrować końca cyklu prania. W takich sytuacjach zazwyczaj pomaga wyłączenie pralki i ponowne jej włączenie.

Jeśli ponowne uruchomienie urządzenia nie przyniosło żadnego efektu, można spróbować innych sposobów. W niektórych modelach znajduje się specjalne cięgno pozwalające na awaryjne otwieranie drzwi – trzeba je pociągnąć w dół, a drugą ręką otworzyć drzwi naciskając klamkę. W urządzeniach, w których takiego udogodnienia nie ma, należy włączyć najkrótszy program, czyli wypuszczanie wody, a po jego zakończeniu odczekać kilka minut.

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Szanowni Państwo,

z przyjemnością pragniemy poinformować, że od dnia 30.12.2021 Fachmistrz został częścią Mondial Assistance, lidera usług pomocowych w Polsce.

Naszym priorytetem na najbliższy czas jest skupienie się na rozwoju współpracy i oferty dla klientów instytucjonalnych.
W związku z tym podjęliśmy decyzję o zawieszeniu obsługi klientów indywidualnych.

Zainteresowanych ofertą B2B w zakresie kompleksowych usług technicznych i remontowych zapraszamy do kontaktu email serwis@fachmistrz.pl.

Dedykowany kontakt dla podmiotów rynku ubezpieczeniowego (przywracanie nieruchomości do stanu sprzed szkody, usługi assistance) email likwidacja@fachmistrz.pl.