Co zrobić, żeby pralka nie skakała?

co zrobić żeby pralka nie skakałaSkacząca po łazience pralka może być częstym widokiem, jeśli dopuścimy się pewnych prostych, aczkolwiek ważnych niedopatrzeń. Sprzęt zaczyna się przemieszczać w pomieszczeniu podczas wirowania, gdyż wtedy właśnie jest on wprawiany w największe wibracje.

Główną tego przyczyną może być źle wypoziomowana pralka. Regulując odpowiednio długość nóżek możemy zlikwidować tę usterkę. Co jednak zrobić, jeśli po wykonanym zabiegu urządzenie nadal skacze?

Odpowiedzialnym za skaczącą pralkę może być ruchome podłoże. Aby poradzić sobie z tym elementem, należy zakupić matę wyrównującą, która sprawi, że sprzęt przestanie skakać oraz zacznie ciszej pracować.

W dalszej kolejności należy sprawdzić, czy blokady transportowe zostały zdjęte po zamontowaniu urządzenia w łazience. Ich obecność uniemożliwia amortyzację bębna, co może prowadzić do dużo poważniejszych awarii w niedługim czasie.

Przed rozpoczęciem każdego cyklu prania musimy mieć pewność, że nie przeładowaliśmy pralki – przekroczenie maksymalnego wsadu, który jest określany przez producenta, może wprowadzić sprzęt w duże drgania. Ta sama sytuacja może wystąpić, jeśli w bębnie umieścimy zbyt mało prania lub będzie ono nierównomiernie rozłożone.

Za skaczącą pralkę często odpowiadają zużyte już elementy, takie jak rozciągnięte sprężyny bębna, wysłużone amortyzatory lub/i łożyska. Wymiana poszczególnych podzespołów pozwoli pozbyć się nam uciążliwego problemu.

Większość przyczyn można wyeliminować samodzielnie. Jeśli nie jesteśmy pewni czy sami będziemy w stanie zastąpić zużyte podzespoły nowymi, to możemy bez wahania zamówić fachowca, który dokona tego za nas.

 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Korzystanie z serwisu wymaga akceptacji regulaminu.

Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności serwisu Fachmistrz.pl rozwiń

Chcę dostawać informacje handlowe od FCHM sp. z o.o.