Dlaczego pralka cieknie przy wirowaniu?

pralka cieknie przy wirowaniuPralka to jeden z najczęściej wykorzystywanych sprzętów AGD, nic więc dziwnego, że czasem może ulegać ona awarii. Jedną z dość często spotykanych usterek jest wyciekanie wody podczas pracy. Jakie mogą być przyczyny tego problemu?

Pralka cieknie przy wirowaniu z różnych powodów. Jednym z nich jest niedostatecznie dociskająca fartuch opaska, co prowadzi do przecieku wody znajdującej się w bębnie. Inną przyczyną może być uszkodzenie samego fartucha, co ma nierzadko miejsce w pralkach liczących sobie już kilka lat. W starych urządzeniach warto też sprawdzić wąż odprowadzający wodę do kanalizacji. Zdarza się, że jest on sparciały lub pęknięty, co powoduje problem – wówczas wystarczy wymienić wąż na nowy.

Jeśli pralka cieknie przy wirowaniu, chociaż żaden z elementów doprowadzających i odprowadzających wodę nie jest uszkodzony, warto zadzwonić po fachowca. Specjalista z dużym doświadczeniem w naprawie sprzętu AGD będzie w stanie szybko zdiagnozować przyczyny awarii i je usunąć.
 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Korzystanie z serwisu wymaga akceptacji regulaminu.

Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności serwisu Fachmistrz.pl rozwiń

Chcę dostawać informacje handlowe od FCHM sp. z o.o.