Dlaczego pralka cieknie przy wirowaniu?

pralka cieknie przy wirowaniuPralka to jeden z najczęściej wykorzystywanych sprzętów AGD, nic więc dziwnego, że czasem może ulegać ona awarii. Jedną z dość często spotykanych usterek jest wyciekanie wody podczas pracy. Jakie mogą być przyczyny tego problemu?

Pralka cieknie przy wirowaniu z różnych powodów. Jednym z nich jest niedostatecznie dociskająca fartuch opaska, co prowadzi do przecieku wody znajdującej się w bębnie. Inną przyczyną może być uszkodzenie samego fartucha, co ma nierzadko miejsce w pralkach liczących sobie już kilka lat. W starych urządzeniach warto też sprawdzić wąż odprowadzający wodę do kanalizacji. Zdarza się, że jest on sparciały lub pęknięty, co powoduje problem – wówczas wystarczy wymienić wąż na nowy.

Jeśli pralka cieknie przy wirowaniu, chociaż żaden z elementów doprowadzających i odprowadzających wodę nie jest uszkodzony, warto zadzwonić po fachowca. Specjalista z dużym doświadczeniem w naprawie sprzętu AGD będzie w stanie szybko zdiagnozować przyczyny awarii i je usunąć.
 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Szanowni Państwo,

z przyjemnością pragniemy poinformować, że od dnia 30.12.2021 Fachmistrz został częścią Mondial Assistance, lidera usług pomocowych w Polsce.

Naszym priorytetem na najbliższy czas jest skupienie się na rozwoju współpracy i oferty dla klientów instytucjonalnych.
W związku z tym podjęliśmy decyzję o zawieszeniu obsługi klientów indywidualnych.

Zainteresowanych ofertą B2B w zakresie kompleksowych usług technicznych i remontowych zapraszamy do kontaktu email serwis@fachmistrz.pl.

Dedykowany kontakt dla podmiotów rynku ubezpieczeniowego (przywracanie nieruchomości do stanu sprzed szkody, usługi assistance) email likwidacja@fachmistrz.pl.