Dlaczego pralka hałasuje przy wirowaniu? – najczęstsze przyczyny

pralka hałasuje przy wirowaniuPralka jest jednym z tych urządzeń gospodarstwa domowego, bez którego nie wyobrażamy sobie życia – stąd, jeśli zaczynają wydobywać się z niej niepokojące dźwięki, to oznaka, że musimy szybko interweniować. Pralki hałasują najczęściej podczas wirowania. Jakie są tego przyczyny?

  • Na samym początku należy wykluczyć przyczyny, które nie wymagają wzywania fachowca i nie narażają nas na koszty. Do takich z pewnością zalicza się nierówno stojąca pralka. Samo wyregulowanie nóżek i wypoziomowanie urządzenia pozwolą na prawidłową pracę bębna podczas wirowania i zapobiegnie niepożądanym drganiom.

 

  • Niezdjęte zabezpieczenia transportowe znajdujące się z tyłu pralki. Nowo zakupione urządzenia posiadają blokady chroniące sprzęt podczas przewożenia. Należy je zdjąć, aby uruchomić amortyzację bębna, w przeciwnym razie pralka będzie hałasować i może spowodować uszkodzenie innych podzespołów.

 

  • Zużyte łożyska. Przez oś bębna do tych podzespołów może dostawać się woda powodując ich korodowanie, a nawet zatarcie. W efekcie czego płynność obrotów zostaje zakłócona. Stan łożysk można sprawdzić przekręcając bęben pralki i wsłuchując się czy towarzyszy temu procederowi charakterystyczne chrobotanie.
     

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Korzystanie z serwisu wymaga akceptacji regulaminu.

Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności serwisu Fachmistrz.pl rozwiń

Chcę dostawać informacje handlowe od FCHM sp. z o.o.