Dlaczego pralka hałasuje przy wirowaniu? – najczęstsze przyczyny

pralka hałasuje przy wirowaniuPralka jest jednym z tych urządzeń gospodarstwa domowego, bez którego nie wyobrażamy sobie życia – stąd, jeśli zaczynają wydobywać się z niej niepokojące dźwięki, to oznaka, że musimy szybko interweniować. Pralki hałasują najczęściej podczas wirowania. Jakie są tego przyczyny?

  • Na samym początku należy wykluczyć przyczyny, które nie wymagają wzywania fachowca i nie narażają nas na koszty. Do takich z pewnością zalicza się nierówno stojąca pralka. Samo wyregulowanie nóżek i wypoziomowanie urządzenia pozwolą na prawidłową pracę bębna podczas wirowania i zapobiegnie niepożądanym drganiom.

 

  • Niezdjęte zabezpieczenia transportowe znajdujące się z tyłu pralki. Nowo zakupione urządzenia posiadają blokady chroniące sprzęt podczas przewożenia. Należy je zdjąć, aby uruchomić amortyzację bębna, w przeciwnym razie pralka będzie hałasować i może spowodować uszkodzenie innych podzespołów.

 

  • Zużyte łożyska. Przez oś bębna do tych podzespołów może dostawać się woda powodując ich korodowanie, a nawet zatarcie. W efekcie czego płynność obrotów zostaje zakłócona. Stan łożysk można sprawdzić przekręcając bęben pralki i wsłuchując się czy towarzyszy temu procederowi charakterystyczne chrobotanie.
     

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Szanowni Państwo,

z przyjemnością pragniemy poinformować, że od dnia 30.12.2021 Fachmistrz został częścią Mondial Assistance, lidera usług pomocowych w Polsce.

Naszym priorytetem na najbliższy czas jest skupienie się na rozwoju współpracy i oferty dla klientów instytucjonalnych.
W związku z tym podjęliśmy decyzję o zawieszeniu obsługi klientów indywidualnych.

Zainteresowanych ofertą B2B w zakresie kompleksowych usług technicznych i remontowych zapraszamy do kontaktu email serwis@fachmistrz.pl.

Dedykowany kontakt dla podmiotów rynku ubezpieczeniowego (przywracanie nieruchomości do stanu sprzed szkody, usługi assistance) email likwidacja@fachmistrz.pl.