Dlaczego pralka nie odpompowuje wody ?

pralka nie odpompowuje wodyO tym, że pralka nie odpompowuje wody zazwyczaj świadczy mokre pranie po zakończeniu programu. Zdarza się też, że oznaką awarii jest przeciek bądź nawet zalanie łazienki. W niektórych modelach – zwłaszcza tych nowszych – problemy z nadmiarem wody w urządzeniu sygnalizowane są za pomocą specjalnego kodu błędu na ekranie. Przede wszystkim trzeba jednak sprawdzić, czy nie został ustawiony program z zatrzymaniem płukania. Jeśli to nie cykl prania jest problemem, należy szukać dalej.

Jeśli pralka nie odpompowuje wody, trzeba sprawdzić, czy wąż odpływowy nie jest zagięty lub zapchany. Przyczyną problemu może też być zapchany filtr – zazwyczaj znajduje się on na dole urządzenia. Czyszcząc ten element należy pamiętać również o usunięciu zabrudzeń z łopatek turbiny pompy.

Zdarza się, że pralka nie odpompowuje wody, kiedy jest mocno zakamieniona. Wówczas problem rozwiązuje usunięcie osadu za pomocą octu, kwasku cytrynowego albo specjalnych preparatów do tego celu przeznaczonych.

Jeśli weryfikacja wymienionych wyżej elementów nie pomoże, a odkamienienie pralki również okaże się nieskuteczne, najrozsądniej będzie wezwać fachowca, który znajdzie przyczynę usterki i ją usunie.

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Szanowni Państwo,

z przyjemnością pragniemy poinformować, że od dnia 30.12.2021 Fachmistrz został częścią Mondial Assistance, lidera usług pomocowych w Polsce.

Naszym priorytetem na najbliższy czas jest skupienie się na rozwoju współpracy i oferty dla klientów instytucjonalnych.
W związku z tym podjęliśmy decyzję o zawieszeniu obsługi klientów indywidualnych.

Zainteresowanych ofertą B2B w zakresie kompleksowych usług technicznych i remontowych zapraszamy do kontaktu email serwis@fachmistrz.pl.

Dedykowany kontakt dla podmiotów rynku ubezpieczeniowego (przywracanie nieruchomości do stanu sprzed szkody, usługi assistance) email likwidacja@fachmistrz.pl.