Dlaczego pralka nie odpompowuje wody ?

pralka nie odpompowuje wodyO tym, że pralka nie odpompowuje wody zazwyczaj świadczy mokre pranie po zakończeniu programu. Zdarza się też, że oznaką awarii jest przeciek bądź nawet zalanie łazienki. W niektórych modelach – zwłaszcza tych nowszych – problemy z nadmiarem wody w urządzeniu sygnalizowane są za pomocą specjalnego kodu błędu na ekranie. Przede wszystkim trzeba jednak sprawdzić, czy nie został ustawiony program z zatrzymaniem płukania. Jeśli to nie cykl prania jest problemem, należy szukać dalej.

Jeśli pralka nie odpompowuje wody, trzeba sprawdzić, czy wąż odpływowy nie jest zagięty lub zapchany. Przyczyną problemu może też być zapchany filtr – zazwyczaj znajduje się on na dole urządzenia. Czyszcząc ten element należy pamiętać również o usunięciu zabrudzeń z łopatek turbiny pompy.

Zdarza się, że pralka nie odpompowuje wody, kiedy jest mocno zakamieniona. Wówczas problem rozwiązuje usunięcie osadu za pomocą octu, kwasku cytrynowego albo specjalnych preparatów do tego celu przeznaczonych.

Jeśli weryfikacja wymienionych wyżej elementów nie pomoże, a odkamienienie pralki również okaże się nieskuteczne, najrozsądniej będzie wezwać fachowca, który znajdzie przyczynę usterki i ją usunie.

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Korzystanie z serwisu wymaga akceptacji regulaminu.

Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności serwisu Fachmistrz.pl rozwiń

Chcę dostawać informacje handlowe od FCHM sp. z o.o.